Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 585 - 12.09. - 02.10.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

‘’Kurur gezegen de kurur’’

Fransa’nın başkenti Paris ‘te binlerce öğrenci grev yaparak Avrupa Parlamentosu (AP) ile federal seçimlerde iklim politikalarına öncelik verilmesi amacıyla protesto gerçekleştirdi.

Merhaba (Paris) 
Resim galerisi için tıklayın
Dünya genelinde 24 Mayıs'ta 120 ülkede Fransa’da başta Bordeaux, Nantes, Rennes, Lille, Nancy, Lyon, Marseille ve Toulouse olmak üzere 100 aşkın kente iklim eylemi yapıldı.

Paris’te Opera meydanında başlayan ve République meydanında son bulan iklim yürüyüşe 20 Bini aşkın kitle katıldı.

Öğrenciler, çeşitli sendika, dernekler ve sarı Yelekliler’in içinde yer aldığı 85 kurum ve örgütün çağrısı ile yapılan eylemde gençler’’ bilim insanları bize harekete geçmek için 10 yıldan fazla zamanımız kalmadı diyerek, derhâl bir şeyler yapmamızı ve gezegenimizi kurtarmamızı söylediler’’ dedi.

Opera meydanında bir araya gelen kitle yürüyüş boyunca attıkları slogan ve taşıdıkları döviz ve pankartlarıyla taleplerini haykırdı, hükümetin ve sistemin iklim politikalarını protesto etiler.

“Varlık özden önce gelir”, “İnsanlar / Güç, İklim / Adalet”, “Küresel Uyarı” “Yardım!”, “Mutlu bir ülkeye ihtiyacımız var”, “İklim yok, çikolata yok”, “1, 2 ve 3 derece insanlığa karşı bir suçtur’’,’’ “İklimi değil sitemi degiştirelim’’,’’ Antikapitalist’’, ’ Gezegen bizsiz yaşayabilir, ama biz onsuz yaşayamayız.”, ’’SOS Planet’’ , ‘’Kapitalistler çocuklarımızın geleceğinden elinizi çekin’’, ’’Dünyayı kurtarmak için zenginleri yiyin”, ‘’Bu dünya bize dedemizden miras değil çocuklarımızdan emanet’’ vb sloganların yazıldığı dövizlerin yanı sıra arı maketi taşındı.

Yürüyüş kolu üzerinde bulunan BNP bankasına yönelen kitle ile polis arasında kısa bir arbede yaşandı.

15 Mart 2019’daki ilk küresel iklim grevinde 1.4 milyon çocuk okula gitmeyip iklim eylemi çağrısında bulunmuştu. 24 Mayıs’ta katılımın daha fazla olacağı ifade ediliyor. Fridays for Future’un (Gelecek için cumalar) açıkladığı verilere göre, iklim grevine en fazla şehir ve kasabayla katılan ülkeler Almanya (215), ABD (159), Birleşik Krallık (141) ve İsveç (116).
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN