Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 585 - 12.09. - 02.10.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Milyonlar iklim için meydanlara aktı

Tüm dünyada 120 ülkede öğrenciler "2. Küresel İklim Eylemi" için meydanlara çıktı...

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Fridays for Future (Gelecek için cumalar) tarafından çağrısı yapılan ve ikincisi gerçekleştirilen "Küresel İklim Eylemi" için tüm dünyada 120 ülkede öğrenciler ve onları destekleyenler meydanlara çıktı. Eyleme Almanya'da 200'den fazla şehir ve kasabada da yüz binlerce kişi iklim için sokağa çıkarken, Ulm şehrinde de 3 bin kişi gösteri yaptı.

Greta Thunberg'in Ağustos 2018'de iklim krizine dikkat çekmek için başlattığı okul grevi bugün 40. haftasında. İstanbul'daki grev için buluşma noktası Maçka Sanat Parkı oldu.

İsveçli aktivist Greta Thunberg'in Ağustos 2018'de iklim krizine dikkat çekmek için başlattığı okul grevi bugün 40. haftasında. Greta'nın çağrısıyla bugün 120 ülkede genç iklim aktivistleri ikinci kez küresel iklim grevi için okullarını "kırdılar."

24 Mayıs'ta tekrar 120 ülkede, bin 500'den fazla şehir ve kasabada ikinci defa iklim grevine çıkıldı.

Fridays for Future'un bildirdiği sayılara göre, iklim grevine en fazla şehir ve kasabayla katılan ülkeler Almanya (215), ABD (159), Birleşik Krallık (141) ve İsveç (116).

İklim değişikliğiyle mücadele için ilk küresel okul grevi 15 Mart Cuma günü iklim aktivisti Greta Thunberg'in çağrısıyla yaklaşık 1 milyon 600 bin çocuğun katılımıyla yapılmıştı.

Ulm'da da 3 bin öğrenci katıldı
Almanya çapında 200'den fazla şehir ve kasaba'da gerçekleştirilen eyleme, Ulm'da da 3 binden fazla öğrenci katıldı.

Belediye Binasının bulunduğu Marktplatz'da toplanan öğrenciler, burada gerçekleştirilen mitingten sonra, şehir merkezinde yürüyüş gerçekleştirdi. Öğrencilkere çok sayıda yetişkinlerin de destek verdiği dikkat çekti.

Miting ve yürüyüşte yapılan konuşmalarda öğrenciler iklim soruna acil önlem alınmasını dillendiriken, taşıdıkları pankart ve dövizlerle de bunu gösterdiler. Öğrenciler adına konuşma yapanlardan biri olan Sophia Ognissanti "Sokağa çıkmaya, dersleri kırmaya, politikacılar bizi mecbur kılıyor" diyerek, mücadelede kararlı olduklarının altını çizdi.

Eyleme Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), ÖDP, Rebell, MLPD, Doğa Sendikası ve Dünya İklimi İçin Ulm Birliği gibi kurumlar da katıldı.
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN