Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 585 - 12.09. - 02.10.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Filistin’den Almanya’ya BDS protestosu

Filistin Girişimi Hareketi Genel Sekreteri Mustafa El-Bergusi: - “Bugün burada Alman hükümetine ve parlamentosuna bir mesaj vermek için toplandık. Adil olmayan kararlarını iptal etmelerini istiyoruz”

AA (Ramallah) 
Filistinliler, "Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar (BDS) Hareketinin ülkedeki faaliyetlerini yasaklayan Almanya yönetimini protesto etti.

Filistinli sivil toplum kuruluşlarının çağrısı üzerine işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde bulunan Almanya temsilciliği önünde toplanan onlarca Filistinli, Alman parlamentosuna BDS’nin faaliyetlerini yasaklayan kararından dönme çağrısı yaptı.

BDS’ye destek veren göstericiler, Almanya yönetimini kınayan dövizler taşıdı.

Gösteride bulunan Filistin Girişimi Hareketi Genel Sekreteri Mustafa El-Bergusi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alman parlamentosunun BDS’nin faaliyetlerini yasaklayan kararını kınayarak, söz konusu adımın “kurban ile celladı” eşitleme anlamına geldiğini vurguladı.

Bu gösterinin Almanya’nın aldığı karardan dönmesi için başlatılan faaliyetler dizisinin ilki olduğunu söyleyen Bergusi, “Bugün burada Alman hükümetine ve parlamentosuna bir mesaj vermek için toplandık. Adil olmayan kararlarını iptal etmelerini istiyoruz.” dedi.

Öte yandan BDS gönüllüsü Ömer Assaf ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Alman hükümetinin aldığı karar, BDS hareketinin İsrail’e karşı sürdürdüğü boykot çalışmalarını sekteye uğratamayacak.” ifadelerini kullandı.

Almanya'nın Deutsche Welle (DW) Radyosu’nun 18 Mayıs’taki haberine göre, Alman parlamentosu BDS’i antisemitik yöntemlerle hedeflerini gerçekleştirmeye çalışmakla suçlayarak, ülkedeki çalışmalarını ve faaliyetlerini yasaklama kararı almıştı.
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN