Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 586 - 02.10. - 07.11.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde eylem

Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanisma İnisiyatifi her ayın ilk cuma günü olduğu gibi...

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanisma İnisiyatifi, her ayın ilk cuma günü tutuklu gazetecilere özgürlük mitingi düzenliyor. Ulm Münster Katedrali önünde tutuklu gazetecilerden ETHA editörü Semiha Şahin, ETHA muhabiri Pınar Gayyip'le, Türkiye'de 7 aylık tutukluğundan sonra yurtdışı yasağı kaldırılmayan gazeteci Adil Demirci'nin fotoğraflarının taşındığı mitingte, İnisiyatif adına emekli Öğretmen Angelika Lanninger konuştu. "İnisiyatif olarak, tüm gazetecilerin dünyanın neresinde olursa onların özgür bireyler ve gazeteci olarak özgür olmlarını sağlamak için mücadele edeceğiz" diyen, Lanninger, her ay düzenli olarak yapılacak miting buluşmalarına katılmaya çağırdı.

Malta'daki tutuklu olan gazetecilerin durumu ile ilgili yapılan konuşmada da, dayanışmanın önemi vurgulandı. Komite tüm dünyadaki gazeteciler için özgürlük çağrısında bulunurken, her ay özel olarak, bir veya iki ülkedeki gazetecilerin durumu ayrıca işleniyor.

Türkiye'de yurtdışı yasağı kaldırılmayan gazeteci Adil Demirci'nin , hemen yasağının kaldırılarak, Almanya'ya dönmesinin önündeki engellerin kaldırılması vurgulandı.

Bu inisiyatif, 2 yıl önce o dönem Türkiye'de tutuklu bulunan gazeteci Meşale Tolu için oluşturulmuş ve büyük bir dayanışma örneği sergilenerek. 45 hafta aynı meydanda nöbet tutulmuştu. Çok sayıda yerli kurumun yanı sıra, ADHF, AGİF, SYKP gibi göçmen kurumlarının da destek verdiği miting, 5 Haziran Cuma günü yapılacak bir dahaki mitingine katılma çağrısıyla son buldu.
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN