Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 585 - 12.09. - 02.10.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm, Augsburg ve Stuttgart’ta Yaraşır'la seminerler

Sendikacı ve Araştırmacı-Yazar Volkan Yaraşır ile Almanya’nın Güney bölgesinde ATİF tarafından "Türkiye'de yeni siyasal süreç, ekonomik kriz ve olası gelişmeler” başlığıyla seminerler dizisi düzenlendi.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Volkan Yaraşır ile Almanya’nın Güney bölgesinde ATİF tarafından seminer dizisi düzenlendi. 3 Mayıs Cuma günü Ulm’de, 4 Mayıs’ta Augsburg’ta ve 5 Mayıs’ta Stuttgart’ta gerçekleşen seminerler büyük beğeni topladı.

”Türkiyede yeni siyasal süreç, ekonomik kriz ve olası gelişmeler” adı ile sendikacı, araştırmacı ve yazar Volkan Yaraşır ile düzenlenen seminerler büyük ilgi topladı.

Volkan Yaraşır özellikle Türkiye’de 31 Mart seçimlerinin toplumsal tavır alış olduğunu belirterek 31 Mart seçim sonuçlarının ülkede muhalefetin iç dinamiğini güçlendirdiğini ve ekonomik krizin etkisi ile bugün darbe girişimi senaryosu ile iktidarda bulunan rejimin devlet krizi içinde bulunduğunu ve son olarak ta 17 yıllık iktidarın hegomonyasının kırılması olarak sonuçlandığına vurgu yaptı. Bunun yanı sıra bu sürecin dış dinamiklerden kopuk ele alınamadığını örneğin, Sudan diktatörlüğünün yıkılması Cezayir,Tunus ve Mısır’da siyasal islamın gerilemesi AKP’ninde bu sürece denk geldiğini ve gerilediğini vurgu yaptı.

Önümüzdeki süreçte Döviz-Emlak ,Banka ve Borç krizi ile karşı karşıya kalınacağını, bu yıl itibari ile ödenmesi gereken dış borç ve elde bulunan rezervlerin bunun çok gerisinde olduğuna parmak basan Yaraşır, bunun sonuçları iflaslar, işsizlik ve yeni isyanlara gebe olduğunu özellikle işçi havzalarında bunun çok can alıcı olacağını belirtti. Gerçekleştirilen seminerler soru cevap bölümü ile son buldu.
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN