Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Japonya’da bıçaklı saldırı

Japonya’nın Kawasaki kentinde bıçaklı bir kişi ilkokul öğrencilerine saldırdı, biri çocuk iki kişi öldü, 17 kişi de yaralandı.

 
Japonya’nın Kawasaki kentinde ilkokul çocuklarına bıçaklı saldırı düzenlendi. Japon NHK televizyonunun haberine göre 50 yaşlarında bir erkek, durakta okul otobüsünü bekleyen ilkokul çocuklarına saldırdı. Görgü tanıkları saldırganın iki bıçakla çocuklara saldırdığını ve bu sırada, “Sizi öldüreceğim” diye bağırdığını aktardı.

Saldırıda iki kişi öldü. Ölenlerden birinin bir kız çocuğu olduğu belirtilirken, 17 kişi de yaralandı. Saldırganın saldırının ardından kendisini boğazından bıçakladığı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği açıklandı. Japon medyası yaralananlardan bazılarının durumunun ağır olduğunu duyurdu. Saldırının nedeni henüz bilinmiyor.

Saldırıya uğrayan kız çocuklarının Kawasaki’deki özel bir Katolik İlkokulu’na gittiği bildirildi. Başbakan Shinzo Abe, Eğitim Bakanlığı’na çocukların okula giderken güvenliklerinin sağlanması talimatını verdi.

Japonya ziyaretini sona erdiren ABD Başkanı Donald Trump kurbanların yakınlarına başsağlığı diledi. Saldırı Japonya genelinde üzüntüyle karşılandı. Dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak bilinen Japonya’da son yıllarda bıçaklı saldırıların sayısı arttı.

Üç yıl önce genç bir saldırgan engellilerin kaldığı bir yurtta 19 savunmasız insanı bıçaklamıştı. 2008 yılında ise Tokyo’da bir saldırgan yedi kişiyi bıçaklamıştı. 2001 yılında da bir saldırgan Ikeda kentinde ilkokul çocuklarına bıçaklı saldırı düzenlemişti. (dw)
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN