Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 585 - 12.09. - 02.10.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

ATYD geleneksel iftar programını Duisburg’ta gerçekleştirdi

Merhaba (Duisburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği geleneksel iftar programı değişik kesimleri bir araya getirdi. Duisburg’ta düzenlenen iftar programına T.C. Düsseldorf Muavin Başkonsolosu Zeynel Abidin Kılıç, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşavirlerinden ve eski Tokat İl Müftüsü Şaban İşlek ve Avrupa’da yaşayan Tokatlılar katıldı. Tokatlı hemşeriler, birlikte oruç açmanın manevi hazzını yaşadı.

Kuran-ı Kerim ve dualarla başlayan iftar programında konukları selamlayan Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Yüceşan, Almanya’da yaşan Tokatlı hemşerilerimle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum dedi.

Dernek faaliyetlerinden bahseden ATYD Genel Başkanı Ömer Yüceşan, "Değerli Tokatlı kardeşlerim, değerli misafirlerim, hepinizin mübarek ramazanınızı tebrik eder, Yüce Yaratıcıdan bize, İslam alemine ve insanlığa huzur, barış ve saadetler getirmesini dilerim, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik diyorum. " dedi.

Programa katılan T.C. Düsseldorf Muavin Konsolosu Zeynel Abidin Kılıç aptığı konuşmasında Ramazan ayında birlik ve beraberliğin daha da pekiştiğine işaret ederek Tokatlı vatandaşlarımızla bir arada olmaktan onur duyuyorum dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşavirlerinden ve eski Tokat İl Müftüsü Şaban İşlek ise yaptığı konuşmada Ramazan ayında dayanışma, yardımlaşma ve hayır işlerinde yarışılması gerektiğini ifade etti. Tokatlı kardeşlerimizle gurbette de birlikte olmanın kendisi için onur verici olduğunu ifade eden İşlek, birlikteliğimizin daim olmasını diliyorum dedi.
Teilen
2019-06/01-Sayı-582
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN