Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

EUBA Stuttgart toplandı

Avrupa İşadamları Derneği olan kısa adı EUBA olan (European Business Association) Stuttgart Mercure otelde bir kahvaltı gününde bir araya geldiler.

Mehmet KILINÇ (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Güney Almanya temsilcileri başta olmak üzere çok sayıda kişi ve işverenin katıldığı günde ilk konuşmayı Güney Almanya EUBA Başkanı Müslim Ekerbiçer yaptı. Katılımcılara gelmelerinden dolayi teşekkür eden Ekerbiçer, „EUBA bir iş adamları platformu olmanın yanı sıra kökenleri tecrübesi ve Avrupa teşkilatlanması ile kültürel derinliği olan bir yapıdır. Bu yapı içerisinde bizim için para kayanmak ve sermaye artırmaktan daha değerli şeyler vardır. Bu değerler doğrultusunda bizler işhayatımızın ve sosyal yaşantımızın ahlaki ve adelet temelinde dahada yükselmesini hedefliyoruz. Zaman hepimiz için çok hızlı akmakta bu değerler doğrultusunda ancak birlikte hareket ederek hedeflerimize ulaşabiliriz“. şeklinde konuştu. Ekerbiçer derneğe daha fazla üye kazanmak ve ilişkileri geliştirmek için tüm katılımcılardan destek istedi.

Müslim Ekerbiçer‘in ardından EUBA yöneticisi Abdulhalim Baysal EUBA derneğinin 2018 yılında yaptığı faliyetleri özetleyen bi sunum yaptı. Bünyelerinde yer alan işverenleri gelişimi ve desteklernmesi yolunda çok sayıda seminer ve toplantının yanısıra Bursa ve Kayseriye Kayak turları düzenlediklerini ve burada türkiye‘deki işveren dostlarıyla bir araya gelerek hem deney ve tecrübe aktarımı yaptıklarını hemde spor yaptıklarını dile getirdi.

2019 yılı başında gerçeklerştirdikleri EUBA fuarında büyük bir etkinlik düzenlediklerinide belirten Baysal fuarda EUBA derneğinin etkinlikleri çalışmaları seminerlerinin yanında birlikte kaynaşmak ve birlikte üretmek için nelerin yapılması gerektiğini açtıkları standlarla araba ve inşaat bölümleri başta olmak üzere elektrik ve diğer branşların tanıtımı büyük başarıyla gerçekleşti açıklaması yaptı.

Daha sonra söz alan bölge dernek temsilcileride çalışmaları hakkında neler yaptıklarını ve yapacakları konularında bilgi aktarımı yaptılar.

Farklı branşlarada işvernlerin bir araya geldiği günde EUBA yöneticileri türkiyede avrupada deneyimli ve konunun uzmanı profesyonel kişileri getirerek üyelerine eğitim verdiklerini ve birlikte çözüm yolları aradıklarını söylediler.

Meslek öğrenimi için IHK ile birlikte ortak seminerlerde gerçekleştirileceği ifade eden Güney Almanya EUBA yöneticileri meslek yapmak isteyen gençlerin 10 defa günde 4 saat eğitim vererdiklerini ve ve vermeye devam etiklerini belirterek meslek konusunda daha detaylı bilgi için Kerim Yılmaz. 0173 6867433 yada EUBA büro 0711 672 86955 noyu arayabilecekleri ifade edildi.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN