Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SYKP İsviçre Kongresi gerçekleştirildi

SYKP İsviçre örgütü, 19-21 Nisan 2019 tarihlerinde 4. Olağan Kongresini Basel'da gerçekleştirdi.

Merhaba (Basel) 
Resim galerisi için tıklayın
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) İsviçre örgütü 19-20-21 Nisan 2019 tarihlerinde 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. SYKP Avrupa Eşsözcüsü Memduh Özdemir, SYKP MYK Üyesi Erdal Kara, SYKP Avrupa Kadın Meclisi’nden Fahriye Kotevelioğlu Usta ve Nergiz Özdemir, SYKP kurucularından ve aynı zamanda HDP Onursal Başkanı eski Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP MYK üyesi Kenan Kalyon, Mahir Sayın Kongre katılımcıları arasındaydı.

SYKP Avrupa örgütünün sürdürdüğü “Sınıf Mücadelesini Yükseltelim” kampanyasının sloganıyla toplanan Kongre’de, Kapitalizmin tıkanıklığı ve krizi karşısında nasıl bir sınıf siyaseti izlenmesi gerektiği, işi sınıfı ve üretim ilişkilerindeki değişimler, sınıfın yeni bileşenleri, erkek egemenliğine kadınların özgürlük mücadelesi, ekoloji direnişleri de değerlendirildi. Kongre’de beşi gençlik çalışmalarından toplam 8 kişi Parti’ye üye olarak yeni dönem çalışmalarda yer aldılar.

Seçimli olarak gerçekleştirilen Kongre’de siyasal ve örgütsel durum değerlendirmeleri gerçekleştirildi ve bir önceki Koordinasyon Kurulunun çalışma raporları sunularak değerlendirildi. Kongrede yeni dönem planlamaları yapıldı ve iki yıllık süre boyunca görev yapacak İsviçre Koordinasyon Kurulu seçildi. Yeni Koordinasyona 5 Kadın, 5 erkekten oluşan 10 üye seçildi. Yeni Koordinasyon kuruluna Olga Kasman, Selim Ünay, Nergiz Özdemir, Ali Cem Kalkandelen, Nurcihan Ünlü, Ali Akkurt, Döndü Yıldırım, Gazi Yıldırım, Sevinç Ağlamaz, Hüseyin Bektaş seçildi. Ayrıca Kerim İşbilir de yedek üye olarak belirlendi.

Kongre de iki yıllık dönemde görev yapacak Etik Kurulu’na Fahriye Kotevelioğlu Usta, Hüseyin Kürekçi ve Muazzez Yücel seçildi.

Ayrıntılı kongre raporunun yakın zamanda paylaşılacağını belirten Kongre Divanı, kongreye bizzat ya da destek mesajlarıyla katılan herkese teşekkürlerini belirterek Kongreyi enternasyonal marşıyla sonlandırdı.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN