Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Savaşa karşı barış için sokağa çıktılar.

Çok sayıda sendika, kilise, parti ve kurumların yanısıra, Türkiyeli örgütlenmelerden ADHF, AGİF, ATİF, DİDF, SYKP de geleneksel Paskalya Barış Yürüyüş ve Mitingi için Ulm'da alandaydı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Geleneksel Paskalya (Ostern) Barış Gösterileri çerçevesinde, bir yürüyüş ve miting etkinliği gerçekleştiren aktivistleri, başlangıç mitingini Ulm’da oluşturulmak istenen “Nato Kumanda Merkezi” önünde gerçekleştirdi. Avrupa çapındaki merkezi kumanda merkezi, kriz bölgelerine hızla asker ve malzeme göndermeden sorumlu olacak. Askerler ve malzemeler Ulm’daki askeri garnizonda konuşlandırılacak, “acil” durumda hızla sevk işlemi gerçekleştirilecek.

Nato Kumanda Merkezi önündeki mitingten sonra, şehir içine doğru yürüyüşe geçen göstericiler, şehir merkezindeki Sophie-Scholl-Platz'ta toplandılar. Burada kurulan sahnede Alman Sendiklar Birliği (DGB) Bärbel Mauch, Federal Milletvekili Tobias Pflüger ve Sendikacı Cayda Tutan konuşurken, Lothar Heusohn da moderatörlük yaptı. Konuşma aralarında müzik de gerçekleştirildi.

Sol Parti, MLPD, Rebell, DKP, Çevreciler ve diğer çok sayıda sendika, kilise, parti ve kurumların yanı sıra, Türkiyeli örgütlenmelerden ADHF, AGİF, ATİF, DİDF, SYKP de geleneksel Paskalya Barış Yürüyüş ve Mitingi için Ulm'da bayrak ve pankartlarıyla alandaydı. Göstericiler, attıkları slogan, yaptıkları konuşma, taşıdıkları pankart ve dövizlerde, savaşa karşı barışı savundular.

Barış gösterisi "Barış için gerilimden uzak yeni bir politika izlenmeli", "Silahsızlanma burada, Ulm'dan başlıyor", "Barış dürüst anlaşmalardan, dağaya sahip çıkmaktan ve sosyal eşitlikten başlıyor" ve "Bizler yabancı düşmanlığına ve ırkçılığa karşıyız" başlıklarıyla gerçekleştirildi.

Geleneksel Paskalya Barış Gösterileri (Ostermarsch) her yıl geleneksel paskalya bayramı esnasında, perşembe-pazartesi arasında bir günde, onlarca şehir ve kasabada farklı farklı günlerde gerçekleştiriliyor.

Geleneksel Paskalya Barış Gösterileri (Ostermarsch) her yıl geleneksel paskalya bayramı esnasında, perşembe-pazartesi arasında bir günde, onlarca şehir ve kasabada farklı farklı günlerde gerçekleştiriliyor.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN