Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dünya şampiyonu eski ismine geri döndü

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
2017 yılından beri WBA dünya şampiyonluk kemerini elinde bulunduran dünya ağır sıklet boks şampiyonu Manuel Charr, ismini değiştirerek yeniden eski ismi olan Mahmoud Charr, olarak ringlere çıkacağını açıkladı. Konuyla ilgili olarak konuşan sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, ringlerdeki lakabı Diamondboy yani (Mücevher Genç) olan sporcu yanlış yönlendirme sonucu kendi ismiyle ringlere çıkmak yerine Manuel Charr, olarak çıktı, ancak yaptığımız istişarelr sonucu artık öz ismiyle çıkmasının daha doğru olacağı sonucuna vardık diyerek, ’Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye götürdük kendisini. İki kez çok sevdiği Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan ile görüşmesi de bu kararda çok etkili oldu. 10.10.1984 yılında Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta dünyaya gelen sporcu, 2000 yılında Almanya’da profesyonel boks hayatına başladı. O dönemlerde kendisine ismini değiştirirse daha çok tutulacağını ve daha iyi maçlara çıkabileceği söylendi. Henüz genç ve tecrübesiz olan Mahmoud Charr, bu masallara inanarak Manuel Charr, adıyla ringlere çıkmaya başladı. Onun arkadaşları olan Marko Huck (Muammer Hukic), Felix Sturm (Adnan Catic) ve birçok Müslüman sporcu da aynı şekilde isimlerini değiştirdiler’ şeklinde konuştu.

Mahmoud Charr, kendi kimliğime geri döndüm
Konu hakkında bir açıklama yapan dünya şampiyonu Mahmoud Charr, artık Manuel ismini istemediğini vurgulayarak, ‘Benim adım doğduğum günden beri Mahmoud Charr’dır ve ben bundan sonra kendi öz ismim ile ringlerde anılmak istiyorum. Şunu çok iyi anladım ki; Manuel ismi benim kimliğimi yansıtmıyor. Ayrıca ismini değiştiren diğer arkadaşlarım kendi isimleriyle ringlere çıksalardı daha da başarılı olurlardı bence’ dedi. Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, sporcumuzun kendi kimliği ve ismiyle çıkmasının daha önemli olduğunu vurgulayarak, ‘Mahmoud Charr, için kendi kimliği ve ismiyle çıkması her zaman önemliydi’ şeklinde konuştu. Mahmoud Charr, kendisinin enternasyonal bir düşünceye sahip olduğunu vurgulayarak, ‘Kendimi hem Alman ve hem de Suriye-Lübnan’lı olarak görüyorum. Çünkü bu ülkeler benim yaşamımda her zaman bana vatanlık görevi yapmışlardır ve büyük rol oynamışlardır. Almanya’nın bana verdiği imkan ve destekleri de önemsiyorum ancak, kim olduğum ve nereden geldiğimi de bilmek ve bununla gurur duyarak, vurgulamak zorundayım’ şeklinde konuştu.

Klitschko’ya karşı dövüşecek
Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, ayrıca Mahmoud Charr’ın Klitschko’ya karşı ringe çıkmak için gün saydığını belirterek, ‘Bu konu hakkında efsane dünya şampiyonu Klitschko ve ekibi ile görüşmelere başladık. Şu an için pazarlıklar devam ediyor. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki aylarda dünyayı ayağa kaldıracak Mahmoud ve Klitschko maçı gerçekleşecektir’ dedi.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN