Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dev organizatörler Türkiyeyi büyüledi

Avusturya’da on yıldan beri yaptıkları dev organizasyonlarla rekorları alt üst eden Bülent Sağlam ve Emre Öztürk...

Merhaba (Viyana) 
Kendisi de eski bir dövüş sporcusu olan, Viyana’daki Iron Fist Gym (Demir Yumruk) isimli dövüş sporları okulunda 900 sporcu gibi rekor bir öğrenci kitlesine eğitim verdiklerini belirten Bülent Sağlam, ‘Okulumuzda, MMA, Kickboks, Güreş, Boks ve birçok diğer spor dallarında eğitim verirken, Avrupa'nın da en büyük spor okulları arasındayız. Avusturya’da bugüne kadar kırkın üzerinde organizasyona imza attık ve bunlar çok beğenilirken, seyirci rekorları kırıyorlardı. Sonra Ortağım Emre Öztürk ile birlikte neden bu bilgi ve tecrübelerimizi ülkemize götürerek orada dövüş sporlarının gelişmesine ve ülkemizin dünyaya açılmasına yardımcı olmuyoruz diye bir düşünce geldi aklımıza. Türkiye'nin en iyi organizatörlerinden (World Champions League Türkey)’in organizatörü değerli dostumuz İbrahim Dağdeviren ile görüştük ve o da çok olumlu baktı bu fikrimize böylece İstanbul’da ‘Vendetta Champions Night’ isimli ilk galamızı gerçekleştirdik. Dünyanın dört bir yanından en iyi sporcuları getirerek müthiş maçlara imza attık. Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek Dünya Şampiyonu Fırat Arslan, galamızda yedinci kez dünya şampiyonluk kemerini kazandı. Murat Kazgan, MMA dalında Vendetta Champions Night ‘VCN’ dünya şampiyonluk kemerini kazandı. Mücahit Kulak, ise şanssız bir tekme darbesiyle karşılaşmanın henüz ilk saniyelerinde kaybetti. Bunların yanı sıra 13 tane daha dünya klasmanında maçlar gerçekleştirdik’ şeklinde konuştu.

Emre Öztürk: Çok güzel tepkiler aldık
Milli takım futbolcularından Veli Kavak, Tarkan Serbest, Tanju Kayhan gibi birçok futbolcuyu Türk futboluna kazandıran, futbol dünyasının dev menajerlerinden Emre Öztürk, gerek izleyici, gerek iş dünyası ve gerekse medyadan büyük beğeniler aldıklarını belirterek, ‘Hedefimiz ülkemizdeki dövüş sporlarının gelişimine katkıda bulunarak, gençlerimizi dünyaya açmaktır. Birçok insan karşılaşmalardaki rakiplerin çok dengeli olduğunu ve kelepir, çakma olmayan şaibesiz karşılamalar izledikleri için çok memnun olduklarını dile getirdiler. İş adamları olsun, seyirciler olsun bir dahaki karşılaşmanın ne zaman olduğunu sordular ve gelecek galamıza sponsor olmak istediklerini belirttiler. Ayrıca Avrupa’dan da üç yüz civarında seyircimiz sırf bu önemli maçları izlemek için ülkemize geldiler, onlara ve bu galanın gerçekleşmesinde büyük katkısı olan sponsorlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Ayrıca 4500 seyircimizin yanı sıra, 800’de VİP izleyicimiz gelerek Ülker Arena salonumuzu doldurdular. 15 Haziran’da Viyana’da bir galamız olacak. Ardından Sakarya’da düzenleyeceğiz ve yıl sonuna doğru bu galamızın ikincisini yine İstanbul’da düzenlemeyi planlıyoruz’ dedi.

Türkiye’de MMA Federasyonunu kurdu
Türkiye’de ilk MMA federasyonunu kuruluşunu on yıl önce Ankara'da Ali Arık ile birlikte yaptığını vurgulayan Bülent Sağlam, ‘Çeşitli seminer ve uğraşların ardından on yıl önce MMA Federasyonunu kurduk. Kendi kulübümüz başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanından ve özellikle de Brezilya’dan gerek antrenör, gerek teknik elemanlar getirerek bu sporun ülkemizde yaygınlaşmasını sağladık. Ben Avrupa’da olduğum için Ali Arık, Türkiye’de başkanlığı yürütüyor biz de dışarıdan her türlü desteği veriyoruz. Antalya ve Ankara’da önemli turnuvalar düzenleyerek bu sporun ülkemizde yaygınlaşmasını sağladık. Buradan devlet yetkililerimize de seslenmek istiyoruz. Son dönemlerde dünya çapında izleyici rekorları kıran bu sporu ülkemizde kurduk ancak on yıldan beri henüz resmi olarak onay alabilmiş değiliz. En kısa zamanda resmi onaylarının yapılmasını sizlerin aracılığınızla bildirmek istiyorum’ şeklinde konuştu.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN