Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dietenheim Camii öğrencileri Almanya 1.si oldular

Kübra Barlay, Melissa Çelik ve Aysu Bozkurt hafta sonu yapılan Temel Dini Bilgiler ve genel kültür yarışmasında Almanya 1.si oldular.

Merhaba (Stuttgart) 
Stuttgart Bölgesini temsilen katılan Dietenheim Selimiye Camii Öğrencileri Kübra Barlay, Melissa Çelik ve Aysu Bozkurt hafta sonu yapılan Temel Dini Bilgiler ve genel kültür yarışmasında Almanya 1.si oldular.

Diyanet Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Din Hizmetleri Müşavirliği ile ortaklaşa düzenlenen yarışma, Köln Bölgesinde bulunan Leverkusen Camii’de yapıldı, yapılan yarışmaya çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışmada Almanya 1.si olan Dietenheim Selimiye Camii öğrencileri Kübra Barlay, Melissa Çelik ve Aysu Bozkurt’un hediyelerini Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen takdim etti.

Türkmen, öğrencileri ve yetiştiren Hocalarını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Yine öğrencileri özenle ve büyük bir gayretle hazırlayan Dietenheim Camii din görevlisi Abdullah Özgişi Hoca "Almanya 1.si olduk şükür.Berlin Büyük Elçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğimiz ve DİTİB işbirliği ile düzenlenen 21. Dini Bilgiler ve Genel Kültür Yarışmasında bu gün, 13 Din Hizmetleri Ataşeliğimizin katıldığı yarışmada Stuttgart Ataşelğimizi ve DİTİB Württenberg Eyalet Bilirliğimizi, bizim öğrencilerimiz temsil ettiler.

Öğrencilerimizi tebrik eder gözlerinden öperim. Dernek yönetimimizden öğrenci velilerimize,bölge din görevlisi arkadaşlarımdan sayın ataşemize varıncaya kadar başarı hepimizindir.

Sonuç, hepimiz için hayırlı olsun.Rabbimiz Almanya‘daki millet varlığımız olan neslimizi, tüm yavrularımızı, İslam Dininin doğru bilgileri ile techiz eylesin ve bu bilgileri salih amellere dönüştürmede kolaylıklar ihsan eylesin. İçinde yaşadığımız Almanyaya, ülkemize ve tüm insanlığa faydalı bireyler eylesin" dedi.

Dietenheim Camii yetkilileri, öğrencileri hazırlayan Abdullah Özgişi hocaya ve maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen aileleri tebrik etti.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN