Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Banu Cengiz Öner Yeşiller’den aday

Gazetemizin eski yazarlarından, Weststadthaus Halk Evinin yöneticisi Banu Cengiz Öner...

Merhaba (Ulm)  
İki dönemdir Ulm Belediyesi Yabancılar Komisyonu'nda aktif çalışan ve HDB Ulm/ Neu-Ulm Derneği'nde uzun yıllar yönetimde olan Banu Cengiz Öner, 26 Mayıs Pazar günü yapılacak yerel seçimlere, Ulm Belediye Meclisi için Yeşiller Partisi'nin Listesinde 11. sıradan aday oldu.

Ulm’de 142 farklı uyruktan insanın yaşadığını belirten Banu Öner “Göçmen kökenli vatandaşlarımızın yaşadıkları toplumda politik, sosyal ve kültürel alanlarda aktif katılımcı olmaları, toplumun gelişimini pozitif ve çok yönlü etkiler. Bu nedenle başta kadınlar olmak üzere tüm göçmenleri bu konularda cesaretlendirmek, örnek olmak ve onların yararına çalışmak için desteklerine talibim" dedi.

“Ayrımcılık ve ırkçılığa karşı durmak, toplumda kadın-erkek eşitliğinin sağlanması ve eğitim seviyesinin yükselmesi için çalışmak önceliklerimdir “ diyerek sözlerine devam eden Öner, Weststadthaus’da da toplumda çok kültürlülüğün bir zenginlik olduğu ve diyaloğun uyumu güçlendirdiği bilincinin gelişmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Baden-Württemberg Eyaletinde gençlerin 16 yaşından itibaren seçime katılabileceklerini hatırlatan Banu Cengiz Öner, gazetemiz aracılığıyla vatandaşlarımıza şu şekilde seslendi:

“Sevgili Vatandaşlarımız, Ulm bizim şehrimiz ve yapılacak daha çok şey var. 26 Mayıs’taki Yerel Seçimlerde ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinde sandığa giderek demokrasinin sağladığı en temel hakkınızı kullanın.

26. Mayıs’daki seçimlerde lütfen üç oyunuzu bana verin. Yeşiller Listesine vereceğiniz fazladan her oy seçilme şansımı yükseltecektir.

Ulm Belediye Meclisi'ndeki temsilcilerinizi oylarınızla siz belirleyin. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler."

Foto: Lena C. Schwelling (Listebaşı adayı), Banu C. Öner (11. Sıra adayı) und Michael Joukov-Schwelling (6. sıra adayı).
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN