Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Sevda Çalışkan Sol Parti'den aday

Ulm Şehir Meclisi Seçimleri'nde Die Linke adayı Sevda Çalışkan, listenin 5. sırasında yer alıyor.

Merhaba (Ulm) 
26 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Ulm Şehir Meclisi Seçimleri'nde Die Linke (Sol Parti) adayı Sevda Çalışkan, listenin 5. sırasında yer alıyor. Yıllar önce kendisi de Merhaba gazetesinde uzun süre çalışan Sevda Çalışkan'ın gazetemize ilettiği tanıtım tanıtım açıklamasını aşağıda veriyoruz:

Sayın Ulm’lu Seçmenler,

Hepinize Merhaba!

26 Mayıs'ta hem yerel şehir meclisi hem de Avrupa Parlamentosu seçimleri var. Bazılarınızın hatırlayacağı gibi, bundan dört sene evvel Ulm belediye başkanı adayıydım, şimdiyse DIE LINKE partisinde beşinci sıradan aday seçildim.

Kendimi tanıtmak gerekirse: Öğrencilik yıllarımdan beri, “Toplum nasıl daha iyi yönetilebilir?” konusuna kafa yordum. Üniversitede Etnoloji okudum; Siyaset bilimi dersleri gördüm. En çok, kültürler arasi iletişim çalismalarina yoğunlaştim. Bir süre Yeşiller partisine üyeydim, ayrıca Münih Göçmenler Meclisi'nde faaliyet gösterdim. Şimdi Ulm Belediye Meclisi'ne, şu an parti üyesi olmadan destek vermek için adayım.

Şehir meclisinde ilgilenmek istediğim ana konulardan öncelikte olanlar: Şahsen eğitim alanında çocuklar, gençler ve yetişkinler ile çalıştığım için, eğitim ve kültürlerarası iletişim benim ana konularımdır, bilgimi bu yönde sunacağım. Şimdi ve gelecek yıllarda sosyal konut meselesi, Ulm ve tüm Almanya'da büyük bir atılım gerektirecek ve bu konuda ağırlığımı vermek istiyorum. Şeffaflık ilkesi, çoğu ileri şehir ve devlet siyasetine etki etmekte (open government). Şimdiye dek maalesef Ulm şehrinde şeffaflık pek önemli sayılmamıştır. Yeni simalar, yeni fikirleri getirmekte. Yeniliğe yönelik gelişim istiyorsanız beni destekleyip, şehir meclisine gönderebilirsiniz!

Parti programına www.linke-ulm.de den ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Sevda Çalışkan
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN