Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Klasik Türk Sanat Müziği ziyafeti

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Münih’te IG Kadınlar projesi altında faaliyet gösteren LALEZAR KOROSU Türk kültürünün en önemli unsurlar arasında yer alan Klasik Türk Sanat Müziğinin Almanya’da tanıtılması, sevilmesi ve öğretilmesi amacıyla kurulmuştur. Çalışmaları müzik öğretmeni Şeref Dalyanoğlu tarafından yönetilmektedir.

IG kadınlar projesi çatısı altında uzun yıllardan beri emek veren, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında önemli işlevleri yerine getiren kadınlar projesi 2001 yılındaki 30.yıl kutlamaların bir koroyla katılmaya karar verdi. Kutlamalar esnasında grubun çok beğenilmesi koro çalışmalarını yürütülmesini gündeme getirdi. Böylece Mayıs 2001 tarihinde bu yana Lalezar Türk Sanat Müziği korosunun temelleri atılmış oldu.

Münih’te bulunan Lalezar Klasik Türk Sanat Müziği korosunun geleneksel konseri Hymphenburg sarayındaki büyük salonda yapıldı. Şeref Dalyanoğlu yönetimindeki koronun verdiği konser, iki bölümde oluştu. İlk bölümde koronun seslendirdiği, Nihavent peşrev (Refik Fersan) Münir Nurettin Selçuk, Sadettin Kaynak, Hacı Arif Bey, Tamburi Cemil Bey, Zekai Dede Efendi, Taksimler koro ve sazlar tarafından seslendirildi.

İkinci bölümde TRT'nin konuk sanatçı Melihat Gülses tarafından solo olarak bir birinde güzel eserler seslendirildi. Rüya gibi uçtu yıllar(Avni Anıl),Yalan, yalan değil(Yusuf Nalkesen),Ben gamlı hazan(Melahat Pars)Senede bir gün (Şekip Ayhan Özışık) Gelin kaynana kantosu (düet,Öykü Şensöz ile beraber) Ne bildim kıymetini (Dr. Alaeddin Yavaşça) Bir demet yasemen (Zeki Müren) Aşkım bahardı (Yıldırım Gürses) Saray salonunu dolduran çok sayıda sanatseverle Münih Başkonsolosluğu konsolosu Şebnem Koçoğlu ve konsolosluk emekli kalem müdürü Şükrü Akçelik konseri çok beğendiklerini söylediler.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN