Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Pforzheim Türk musikisi topluluğu

Pforzheim Klasik Musikisi Topluluğu 30. yıl konseri, Kültürhaus Osterfeld, konser salonunda verdiği konserde dinleyicileri mest etti.

Fikret (GÜVEN) (Pforzheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Pforzheim Klasik Türk Musiki Topluluğu kuruluşunun 30. Yılını Kültürhaus Osterfeld konser salonunda verilen konserle kutladı.

Şef Dr. Dahi Gözüm yönetiminde iki bölümden oluşan konserde, çok sayıda sanat sever katılarak unutamayacağı bir gece yaşarken kulaklarının pası silindi.

Eşi benzeri olmayan konser Gecesine Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan ve eşi çok sayıda davetli katıldı. Geçmişi 1970 yıllara uzanan 1989 yılında kurulan Pforzheim Türk Musiki Topluluğu kuruluşunun 30.yılını Şef Dr. Dahi Gözüm yönetiminde iki bölümden oluşan konserin sunuculuğunu Özgür Dobruca'nın yaptığı konsere Pforzheimli sanatseverler büyük ilgi gösterdi. 30. yıl konseri öncesi derneğin kuruluşunu, etkinliklerini anlatan görsel bir sunum yapıldı. Konserde sahne alan yaklaşık 30 kişiden oluşan koro elemanları arasında derneğin eski üyelerinden ve Başkanı ve kurucusu Ayşe Nur Dobruca da yer aldı. Türk Sanat Müziğinin seçkin eserlerinin solo ve koro sanatçıları tarafından seslendirildiği gecede saz sanatçılarının solo taksimleri de izleyicilerden büyük alkış aldı. 30. yıl konserine dernek kuruluşundan bu güne kadar vefat eden koro şefliği yapan Mehrum İsmet Arpaslan ve diğer üyeler saygı ile anıldı.

Konsere misafir sanatcı olarak Türkiye'den TRT Sanatcısı Ela Altın söylediği eserlerle konsere renk kattı.

Konserin sona ermesiyle sahneye çıkan Pforzheim Musiki Derneği Başkanı Ayşe Nur Dobruca, Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, misafir TRT Ses Sanatçısı Ela Altın ve Şef Dr. Dahi Gözüm'e birer buket çiçek verdi. Musiki severler koroyu dakilarca ayakta alkşladı.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN