Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Çocuklar Şirinler Çocuk Kampı'nda buluştu

AGİF'e bağlı Güney Almanya derneklerinin düzenlediği çoçuk ve ailerinin katıldığı Şirinler Kampı'nda, Sosyal Pedegog İsmail Metin Ayçiçek de eğitmen olarak yer aldı.

Merhaba (Bodensee) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) Almanya'nın Bodensee bölgesinde 3 günlük Şirinler çocuk kampı düzenledi.

AGİF'e bağlı Güney Almanya derneklerinin üye ve dostlarından 21 çoçuk ve ailerinin katılımı ile toplamda 40 kişinin yer aldığı Şirinler Kampı'nda, Sosyal Pedegog İsmail Metin Ayçiçek de eğitmen olarak katıldı.

İlk gün tanışma ve odalara yerleşme ile başlayan etkinlikte, katılımcılar tiyatral bir top atma oyunu ile birbirleriyle tanıştılar. "Ailede toplumsal belirlenmiş roller" konulu farklı skeçlerle, kadın, erkek ve çocuğun rolleri, davranışlarını konu alan gösterimlerle, başta çocuklar olmak üzere, "toplumsal roller ve bizler nasıl davranmalıyız" konularının işletildiği ve kavratıldığı akşam etkinliğinden sonra, katılımcı çocuklardan oluşan bir meclis ile yönetim seçildi.

İkinci gün Maymunlar Dağı'na tur düzenleyen kamp katılımcıları, oradaki doğa ve maymunlarla keyifli saatler geçirdiler. Bodensee Gölü'nü de ziyaret eden çocuklar ve aileller için eğlenceli bir gün olduğunu söyleyen katılımcılar, akşam da kamp komitesinin senare ettiği, ebeveynlerin çocuk, çocukların anne ve baba rollerinde oynadığı skeçler güldürücü olduğu kadar düşündürücüydü.

Yine aynı akşam, Sosyal Pedagog İsmail Metin Ayçiçek tarafından "Aile çocuk ilişkileri" konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. "Sorumlu, yetkin ve etkin çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveynlere, yaşamdan kopmadan, onlarla doğru bir ilişki ve disiplin modeli kurmalıyız" diyen Ayçicek, digitaleşmenin aile ve çocuk ilşkisinde, pimi çekilmiş bir bomba örneği olarak gösteren eğitmen "Bunun doğru zaman, yer ve disipline edilmiş bir şekilde kullanamazsak, geleceğimizin örnek insanlarını yetiştiremeyiz" dedi.
Teilen
2019-05/01-Sayı-581
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN