Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

ATİF 39. Genel Kurulunu gerçekleştirdi

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF)’in 39. Genel Kurulu önceki gün Frankfurt yakınlarındaki Hochtaunus Alevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İsmail DOĞRUER (Frankfurt) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya'da ATİF yeni dönem için 39. Olağan Genel Kurul'a gitti. Frankfurt çevresinde Hochtaunus'ta, Alevi kültür Derneği binasında toplanan ATİF Genel Kurulu, 98 delege toplamından 74 delegenin katılımı ile Genel kurulun başlatılmasının koşulları olduğu görüldü. ATİF 38. Dönem YK'sı adına açılış konuşması yapıldı. Saygı duruşu ve divan seçimine gidildi.Divan için Başkan ve Başkan yardımcısı ve Sekreter olarak bir Erkek iki Kadın seçildi. Genel Kurul gündemine ilişkin görüş ve öneriler alındıktan sonra Usul ve gündeme ilişkin tartışmalar yapıldı. Ve temel eğilim oylamaya sunularak gündem kabul edildi.

Gündeme uygun olarak; YK adına Faaliyet raporu ve Mali Rapor, Denetim raporları okundu. Raporlar üzerine tartışmalardan sonra gerçekleşen oylamada raporlar onaylandı. Yemek için verilen aradan sonra siyasi perspektif ve rapor üzerine tartışmalara geçildi. Siyasi perspektif ve Rapor öz ve biçim üzerine uzun tartışmalardan sonra onay Almanya’da ATİF yeni dönem için 39. Olağan Genel Kurul’a gitti. Frankfurt çevresinde Hochtaunusta, Alevi kültür derneği binasında toplanan ATİF Genel Kurulu, 98 delege toplamından 74 delegenin katılımı ile Genel kurulun başlatılmasının koşulları olduğu görüldü.

ATİF 38. Dönem YK'sı adına açılış konuşması yapıldı. Saygı duruşu ve Divan seçimine gidildi.Divan için Başkan ve Başkan yardımcısı ve Sekreter olarak bir Erkek iki Kadın seçildi.

Genel Kurul gündemine ilişkin görüş ve öneriler alındıktan sonra Usul ve gündeme ilişkin tartışmalar yapıldı. Ve temel eğilim oylamaya sunularak gündem kabul edildi.

Gündem’e uygun olarak; YK adına Faaliyet raporu ve Mali Rapor, Denetim raporları okundu. Raporlar üzerine tartışmalardan sonra gerçekleşen oylamada raporlar onaylandı.

Yemek için verilen aradan sonra siyasi perspektif ve rapor üzerine tartışmalara geçildi. Siyasi perspektif ve Rapor öz ve biçim üzerine uzun tartışmalardan sonra onaylandı ve tüzük önergelerine geçildi. Yeni Zelanda katliamına ilişkin kongre sürecine denk gelen faşist saldırıyı ve katliamı kınayan bir kongre bildirisi onaylandı.

Leyla Güven’in ve Avrupa'da Yüksel Koç, şahsında tecrite karşı 90 günü aşan açlık grevcilerinin desteklenmesi ve dayanışmanın yükseltilmesi çağrısının kongre bildirgesi olması oy birliği ile onaylandı.

Otomotiv sanayiinde ucu görülen ve dipsiz bir kuyu gibi binlerce işçiyi kapsayacak işten çıkarmalara yönelik bir protesto kongre bildirgesi onaylandı.

Kongre yeni dönem yönetimine merkezi bir üye kampanyası görevi vermesi önergesi oy çoğunluğu ile kabul edildi.

LGBTİ+ çalışmasını bir ileri aşama ve kurumsallaşmaya adım olarak bir komisyon aracılığı ile ve atölyeler biçiminde bir çalışma önergesi oy çoğunluğu ile önergenin ATİK’e taşınması onaylandı.

Yeni dönem yönetimi 7 kişi +2 kişi Yeni Kadın ve YDG den olarak 9 Asil 3 Denetim oy çokluğu ile seçildi.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN