Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ludwigsburg AKM 17.Genel Kurulunu gerçekleştirdi

Yoğun katılımın olduğu Ludwigsburg Alevi Kültür Merkezi (LAKM)'de yapılan genel kurulla yeni dönemin yönetim kurulu ve AABF delegeleri seçildi.

Zeynep POYRAZ / İsmail DOĞRUER (Ludwigsburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Alevi Derneğinde yapılan genel kurulla yeni dönem yönetimi ve AABF delegeleri seçildi.

LAKM’nin Ludwigsburg binasında yapılan Genel Kurula 150 üye ve çok sayıda misafirin katıldı. İki ayrı liste olarak LAKM yönetimine aday çıkılması üzerine LAKM Genel Kurulu'nda dostane ve yoldaşca bir rekabet yaşanırken, salona dinamizin d hakim olduğu gözlendi.

Duyurusu yapıldığı saaten bir saat geç başlatılan toplantı AABK Başkanı Hüseyin Mat”ın LAKM Genel Kurulunu selamlama konuşması ile açıldı.Hüseyin Mat, Alevilerin birliği ve İnanç değerlerinin korunmasının geçtiği süreçlere ve Alevi örgütlenmesinin temel den çatıya tüm birimlerinin önemine değindikten sonra sürecin karakterinin inanç temelli kurumlaşmalarada sosyal sorumluluklar yüklediğini vurguladı. Bu AKP_MHP ittifakında somutlanan faşizmin emekçi ve ezilen kesimlere azgınca saldırırken alevi toplumunu ve örgütlenmelerinide bunun dışında bırakmadığının altını çizdi. Hem fiziki, hukuki hemde ince ve içten çürütme temelli sahte dedeler, kurumlaşmalar dayatarak güncelleştirilen saldırıları hem iç barışı sağlayarak hemde diğer ötekileştirilenlerle omuz omuza mücadele ederek göğüsleyeceklerini ifade etti. Hüseyin Mat LAKM Genel Kuruluna başarılar diledi ve Genel Kurul açılışından kısa bir süre sonra ayrıldı.

LAKM Genel Kurulu, üye yoklaması ve mevcut üyelerle toplantının devamına karar verilmesinden sonra, mücadele ve kurumsal süreçte yaşamını yitiren tüm ilerici insanlar ve üyeleri anısına saygı duruşuna davet edildi. Saygı duruşundan sonra Divan seçimine giden Genel Kurul, sırasıyla gündem maddeleri ve gündem üzerine önerilerle ilgili konuşmalar ve onaydan sonra geçen dönem Eş Başkanlarına söz verildi. Geçen dönemin özet pratiği ve teşekkür içerikli konuşmalardan sonra Yönetim Raporu, Mali Rapor, Denetim Raporu, Disiplin Raporu, İnanç kurulu, Kadınlar ve Gençlik kurulu yada komisyonları adına yapılan sunumlar ve bunun üzerine değerlendirme eleştiri vb lehte ve aleyhte konuşmalardan sonra geçmiş dönem aklaması gerçekleşti.

Yemek için verilen aradan sonra yeni dönem faaliyetinde aktif rol almak üzere komisyonlara ve AABF delegeliğine çağrı yapıldı. İnanç kurulu , Bilim ve Araştırma kurulu, Kadın, Gençlik kurulları oluşturuldu.

Yönetim Kurulu için iki ayrı liste ile seçime girilse de, oylama liste esasına göre değil kişilerin oylanması esasına göre gerçekleşti ve her iki listedende değişen oy oranlarına göre aday kişilerin seçildiği görüldü. Eski yönetimden eş başkanlar ve kimi yönetim kurulu üyelerinin de iki ayrı liste tercihinde olsalarda tekrar birlikte aynı yönetim kurulunda görev yapmak üzere seçilmeleri ile LAKM Genel Kurulu hem emek zayı olmaz dedi hemde bir önceki dönemin daha ilerisinde konumlanma perspektifi ne onay verdi.

LAKM Genel Kurulu, kurum saygınlığına yakışır olgunlukta ve AABK Başkanının kurumsal içbarışın sağlanması/korunması çağrısına yanıt olacak nitelikte bir Genel Kurul olarak gerçekleşti.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN