Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Mehmet Akif Ersoy ve Türkçe

VTE Augsburg Türk Veliler Derneği'nin davetlisi olarak Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Profesör Dr. Mustafa Çakır 'Mehmet Akif Ersoy ve Türkçe Eğitim Bilgi Toplantısı' adı altında sunum yaptı.

Merhaba (Augsburg) 
VTE Augsburg Türk Veliler Derneği düzenlediği ve Kammgarn Selimiye Camii'n de gerçekleşen etkinliğe Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Profesör Dr. Mustafa Çakır davet edildi. 'Mehmet Akif Ersoy ve Türkçe Eğitim Bilgi Toplantısı' adı altındaki taplantıya çok sayıda vatandaş katılırken programın sunuculuğunu Kammgarn Selimiye Camii hocası Faruk Aydın yaptı. İlk olarak VTE dernek başkanı Ufuk Sayın misafirleri selamladı ve dernek hakkında bilgi verdi. Ardından Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Profesör Dr. Mustafa Çakır 'Mehmet Akif Ersoy' hakkında bilgi verdi. Bu arada çok dilliliğin önemine değinirken her iki dili de iyi bilmenin önemine değindi. Bu bağlantıda eğitimin önemi, vatan sevgisi, Türk-Alman dostluğu ve iki ülkenin marşları hakkında ince bilgiler verdi.

Programın devamında Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmeni Reşat Akdoğan Augsburg ve çevresindeki dersler hakkında vatandaşlara bilgi verirken programın devamında Gonca Önal eğitim ateşeliğinin verdiği hizmetler hakkında bilgi verdi. Etkinliğin sonunda geçilen soru-cevap bölümde ise vatandaşlar kişisel sorunları hakkında bilgi alma fırsatı buldular.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN