Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Irkçılığa karşı futbol turnavası düzenlendi

Sporthalle Süd salonunda düzenlenen turnuvaya 12 takım katıldı.

Ali ÇARMAN (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart didf gençliği tarafında geleneksel hale getirilen salon futbol turnuvalarının bir yenisi daha başarıyla gerçekleştirildi. Mörikestr’de bulunan Sporthalle Süd salonunda düzenlenen turnuvaya 12 takım katıldı.

Didf gençliği adına Lorin Aslanboğa’nın turnuvanın amacının ırkçılığa ve dışlanmaya karşı birlikte mücadele etme anlayışıyla yapıldığına dikkat çeken konuşması ile başla düdüğü çaldı.

Irkçılığa karşı etkinlikler (HEIMAT-Internatıonale Wochen gegen Rassismus Stuttgart) programında yer alan salon turnuvasında farklı uluslardan gençler birincilik için dostca kıyasıya bir mücadeleye giriştiler.

Müsabakalarda centilmenliği elden bırakmadan kıyasıya ilk 4 e girmek için mücadele eden gençler, maç bitiminde rakip takım oyuncularını kutlamaları ve kucaklaşmaları tüm müsabakalar sonunda yaşanan görülmeye değer ortak tabloydu.

Kapalı futbol turnuvası, Stuttgart'ta yaşayan gençlerin, önyargıları aşarak arkadaşlıklar kurma ve dostca bir arada yaşamaları için birlik olma duygusunu güçlendiren güzel bir örnek oldu.

Burada yaşayan gençler arasında hâlâ geçerli olan bölünme göz önüne alındığında, daha güzel bir yaşam ve birliktelik için ırkçılığa karşı kültürel ve sportif faaliyetlerin katkısı katkısı küçümsenemez. Spor ve özellikle futbol, farklı milletlerden gençler arasında iletişim kurmak için çok önemlidir. Bunun örneklerine çok fazla olmasada zaman zaman tanık olunuyor.

Kapalı salon turnavasında, Lilo Hermann Kültür Merkezinde gelen Roter Stern Heslach, Diakonie Nurtingen, Jugendhaus CANN ve Jugendhaus Neugereut önemli destek sundular.

Stuttgart didf gençliği adına Levent Batmaz, Irkçılığa karşı turnuvada emeği geçen bütün gençlere teşekür ettikten sonra sırasıyla kupalar kazanan takımlara; birinci Afgan Kikers 2, ikinci FC Mashad, üçüncü Afgan Kikers 1, dördüncü Jim Pazza oldular. Centilmenlik kupası ise turnuvadaki yardımları, göstermiş oldukları hoşgörü ile herkesin beğenisini kazanan Roter Stern Heslach takımına verildi verildi.

Toplu halde resim çekildikten sonra Irkçılığa karşı salon turnuvası saat 17 de sona erdi.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN