Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB‘de “Gençlerle Sabah Namazı Buluşmaları” devam ediyor

Köln DİTİB Merkez Camii‘nde devam eden sabah namazı bulaşmalarında, bu ay İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin gençler ile buluştu.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Program DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’in sabah namazını kıldırmasının akabinde aşrı şerif okuması ile başladı. Daha sonra tesbihat ve sabah zikri ile devam etti.

Cemaate hitap eden İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin, camiye teşrif eden gençlere, çocuklarının ellerinden tutarak gelen anne-babalara, geleneklerin yaşamasında ve ihtiyaç duyulduğunda kendilerini feda eden birinci nesil büyüklere teşekkür etti.

Yeni Zelanda’da ibadet hâlindeki Müslümanları hedef alan terör saldırısında hayatlarını kaybeden Müslümanlara rahmet ve Cenab-ı Hak böyle felaket ve musibetlerden bütün insanlığı korusun dileyerek sözlerine başlayan Eğin, “Müslüman ‘Cimrilik, kibir, kin ve nefret’ denen üç tehlikeli öğeden uzak durmalıdır” dedi.

Eğin sohbetinde şunları söyledi: “İnsanoğlunu Cenab-ı Hak tertemiz pırıl pırıl ve bir kitap üzere yaratmıştır. Ama insanın neler yaptığını ve neler yapabileceğini Müslümanlar olarak mümin olarak çok net bir şekilde görebiliyoruz. Bütün kötülüklerin temizlenmesini sağlayacak tek şey vardır. O da sağlıklı imandır. Sağlıklı bir iman Allah tarafından reddedilmeyen imandır. Bir mümin iman ettim dediğinde artık o bir mümindir. Onun müminliğini hiç kimse geri döndüremez. Yani bir mümin iman ettim dediğinde onun dışında kalan diğer müminler mümin değilsin diyemez. Ama insanın imanını kaybetme tehlikesi hastalıklı bir imanının hastalıklı bir imana dönüşmesi her an mevcuttur. Genç kardeşlerimiz, hayat yolculuğunun başında. Dolaysıyla hem dünyalarını kazanmaları hem ahiretlerini kazanmaları bakımından dikkat etmeleri gereken hususların başında öncelikle dinde samimi olmalıyız. Yani tutarlı olmalıyız. Sözümüzle yapıp ettiklerimiz, içimizle dışımız her şeyimiz tutarlı olmalı. Orta yolu izlemeye çalışmalıyız, aşırılıklardan kaçmalıyız. Okul, iş hayatımızda mutlaka disiplinli olmalıyız, vakti çok iyi değerlendirmeliyiz “dedi.

Ayet ve hadisler ışığında ve sahabilerin örnek hayatlarından kesitlerle konuşmasını sürdüren Eğin’in sohbeti, aralarında çocukların ve gençlerin de olduğu cemaat tarafından ilgiyle dinlendi.

İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğin konuşmasının akabinde dua ile program sona erdi.

Özellikle de gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sabah namazı buluşması sıcak çorba ikramı ile son buldu.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN