Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Münih Türk Film Günleri

Sinema Türk'ün 29. düzenlediği ''Türk Film Günleri''ne büyük ilgi.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Bu yıl Münih Sinema Türk, Şehir Kütüphanesi ve Münih Şehir Kültür Dairesi işbirliğiyle 29. düzenlenen ve 22 Nisan'a kadar süren etkinilkte. Uzun ve kısa metrajlı ve dokümanter filmler gösterildi ''Türk Film Günleri' açılışı Münih Kültür Sarayında (Gasteıg) '' İşe yarar Bir Şey' ile başladı.

Türk, Fransız, Hollanda ve Almanya işbirliğiyle yapılan filmin yapımcısı Dilde Mahalli, vize engeli sebebiyle filmde rol alanların ve yönetmenin katılamadıkları açılışa yalnız olarak katıldığı açılış öncesi verdiği bilgide, Münih’e gelmede atıldıkları Estonaya'nın başkenti Talindeki festivalde en iyi senaryo ödülü aldıklarını, bundan sonraki duraklarının da Viyana kenti olacağını belirtti. Yapımcı olarak bugün orijinal Türkçe, İngilizce ve Almanca alt yazılı olarak gösterilecek Filmin 3. yapını üstlendiği film odluğuna işaret ederken, Türkiye’de kadın film yapıcıları olarak yaklaşık 40 kişilik bir bağımsız kadın yapımcılar grubu oluşturduklarını söyledi.

Münih Türk Filmleri açılışında Münih Şehir Kütüphanesi Müdürü Dr. Ackermann bir konuşma yaparak Türk film günleri haftasının Münih’in bir kültür parçası haline geldiğine vurgu yaparak Türk ve Alman sinemaseverlerin ilgisini çektiğine işaret ettiler.

Açılış filmi gösterisi sonrası düzenlenen toplantıda aralarında Münih Başkonsolosluğu nezdindeki Eğitim ve Kültür Ataşesi Prof.Dr. Mustafa Çakır, Devlet Sanatçısı unvanlı ressam/ seramik sanatçısı Prof. Jale Yılmabaşar, Sinema Türk Derneği yönetici ve üyeleri, filmin yapımcısı Dilde Mahalli, Münih’in kültür hayatında yer alan Türk ve Alman sinema sevenler sohbet havası içinde bir araya geldiler.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN