Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

ODAK korosundan muhteşem bir bestelenmiş şiirler konseri

25 yıllık mazisi olan ODAK derneği, bu sene yoğun bir organizasyon takvimi ile tekrar faaliyete geçti...

Merhaba (Ulm) 
Türk müziğinde şiirler çoğu kez müzisyenlere ilham kaynağı olmuş ve bestelenerek şarkı olarak tanınmışlardır. Bu fikirden yola çıkan ODAK derneği, bu şarkıların en tanınmışlarını seçerken, bu konsept için tek konserin asla yeterli olmayacağını fark edip, 4 konserlik bir proje yapmaya karar verirler. Bu serinin ilk konseri geçtiğimiz günlerde Bürgerhaus'ta izleyicilerle buluşurken, aynı zamanda tekrar faaliyete geçen derneğin de açılış gecesi gerçekleşmiş oldu.

Bestelenmiş şiirler denince ilk akla gelen Leylim ley ve Aldırma Gönül'ün yanı sıra, Gülümse, Şinanay, Olmasa Mektubun, Aşk yeniden ve daha nice sevilen şarkıların yer aldığı konserin tüm biletlerinin satılmış olması, koro ve dernek üyelerinin emeklerinin karşılığını almasını sağladı.

Yaklaşık üç aydır Ali Çabuk yönetiminde bu programa hazırlanan ODAK korosu, kısa sürede ne kadar büyük bir yol katettiklerini kanıtlamış oldu. Konserde birçok parça solistler tarafından okunurken, en büyük ilgiyi hiç şüphesiz Ali Çabuk'un henüz yedi yaşındaki kızı Neva gördü. Nazım Hikmet'in şiirinden bestelenmiş olan "Güzel günler göreceğiz çocuklar" şarkısını seslendiren Neva, hatasız performansı ve muhteşem sesi ile seyircileri kendine hayran bıraktı.

Koro ve solistlere eşlik eden müzisyenlerin profesyonel olması, gecenin müzikalitesini yükselterek, gelen izleyicilere uzun zaman unutmayacakları bir müzik zevki yaşattı.

Dernek, faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğini belirtti. 16 Mart'ta Sunay Akın'ı Görçek adlı gösterisiyle Ulm'de konuk edecek olan ODAK derneği, 27 Nisan'da da daha önce birkaç kez Ulm'e gelmiş olan Istanbul Meydan Sahnesini yeni oyunları "oyunun ismini unuttum :)" ile tekrar izleyicilerle buluşturacak.

Bestelenmiş şiirlerin diğer konserleri ise 29. Haziran, 26 Ekim ve 14 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

ODAK korosuna dahil olmak isteyen herkes, Salı günü (okul tatilleri hariç) Schaffnerstr.17, Ulm'de bulunan Bürgerhaus'a gelip, koro çalışmalarına katılabilir.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN