Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hacamat Sindelfingen hizmetinizde

Sağlık Bakanlığı onaylı Sindelfingen Hacamat poliklinikte hijyenik şartlarda hacamat ağrısız ve sızısız bir şekilde yapılıyor...

Mehmet KILINÇ (Sindelfingen) 
Asırlar boyunca yapılagelen insanın hayatında en az bir kere olsun yapılması tavsiye edilen hacamat tedavisi, Hacamat Sindelfingen Naturheilpraxis Erkin adıyla uzun yıllar doğal tıp alanında hizmet veren Alternatif Tıp Uzmanı (Heilpraktiker) Sinan Erkin ile eşi ve Asistanı olan Sevda Erkin tarafından Sindelfingen, Grabenstr. 9/1 numarada yeni muayenehanesinde devam etmekte. Modern tıbbın tüm gelişmiş tedavilerinin yanı sıra yüzyıllardır kültürümüzde olan geleneksel tedavilerin steril ve sağlıklı koşullarda profesyonel uzman Sinan Erkin tarafından artık size daha yakın bir yerde doğal tıp olan fiziksel tedaviler, psikoterapi ve estetik alanlarında hizmet verecek.

SAĞLIK İÇİN HERŞEY VAR
Alternatif Tıp Uzmanı (Heilpraktiker) Sinan Erkin ve ekibi Fiziksel tedaviler ile Hacamat, sülük tedavisi, Vitamin takviyesi, Alerji Tedavisi, Özkan Tedavisi, Damar Tıkanıklığı, Kanser Tedavisi, Osteopati Tedavisi, Bel ve Boyun Fıtığı, Kısırlık, Basur, Depresyon, Epilepsi, Damar Sıkışması, Kalp Damar Hastalıkları, Diabet ve Şeker Hastalığı, Migren, Akupunktur, Kulak Akupunkturu, Akupresür, Omurga veya Bel Kemiği (Dorn/Breuss) Tedavisi, Sigara Bırakma, Göz veya İris Teşhisi, Beden Detoksifiye / Arındırmak (Ausleitungsverfahren), Masaj Tedavisi, Bağırsak düzenleme ve Tedavisi (Darmreinigungskur), Nöral Terapi, Asit-Baz Dengesi, Diyet Tedavisi ile Ağırlık Azaltma / Ağırlık Düzenleme, Ayaklara ve Ellere Refleks Masaj Tedavisi. Psikoterapi ve Psikolojik danışmanlık, Psikoterapi ve Şifalı Hipnoz. Estetik de ise 'kırışıklıkları düzeltme' yöntemi olan Biyolojik bitkisel dolgu veya biyolojik ip ile cilt germe ve sıkılaştırmanın yanı sıra sayamadığımız birçok hastalıkların tedavisine çare bulabilirsiniz.

OSTEOPATİ ÇOK ÖNEMLİ
Hareket yaşam demektir. Hareketin kısıtlandığı yerde hastalık başlar. Osteopati insan vücudunun küçük ve büyük her hareketini bilir diyen Alternatif Tıp Uzmanı ve Osteopat Sinan Erkin, bu alanlardaki rahatsızlıklaları bir diğer terimle kısıtlılıkları hisseder ve çözmeye çalışıyor. Kas veya iskelet sisteminin etkinliği üzerinde duran tamamlayıcı bir tıp metodu olan Osteopati, vücut dokularının fonksiyonlarını anatomi, fizyoloji, patoloji, nöroloji, beslenme fizyolojisi temelinde semptomdan çok sebebe yönelik tedavi eden çağdaş modern bir tedaviler sistemi olduğunu söyleyen Osteopat Erkin, Osteopatide hastalıktan çok hastanın ön planda olduğunu vurguladı. Erkin, "Amacımız hastalara kaliteli bilimsel ve doğal olan Alternatif Tıpta uyguladığımız tedavileri sunmaktır. Bu güncel terapi yaklaşımları kişilerin sağlıkları konusunda büyük ilerlemeler ve iyilikler sağlar" dedi. Ayrıca bu tedavinin yetişkinleri çocuklar ve bilhassa bebekler için çok faydalı Fiziksel Tedavi yöntemi olduğuna dikkat çekerek ücretin birçok Sağlık Sigortası (Krankenkasse) tarafından şimdilik kısmen karşılandığının da altını çizdi.

HER DERDE DEVA HACAMAT
Hacamat; haccam bir diğer tabir ile hacamatçı tarafından uygulanan, kılcal damarlardaki, hastalıklara sebep olabilecek pis kanın, Resûlullah Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem efendimizin tavsiye ettiği şekilde vücudun dışına alınma işlemi olduğunu ve sünnete uygun olması için bazı sünnet Kurallarına uyulması gerektiğini, fakat acil akut durumlarda anında uygulanabilen Tedavi yöntemi olduğunu söyleyen Alternatif Tıp Uzmanı (Heilpraktiker) Sinan Erkin bu konuya dikkat çekti. Hacamatın yapıldığı ortamın muhakkak hijyenik olmasının şart olduğunu vurgulayan Sinan Erkin, genellikle mevsim geçişlerinde yapılan hacamatın bilhassa yaz aylarında kavurucu sıcaklarda hastalara büyük rahatlık ve uyku düzeni sağladığını belirten Erkin, her derde deva olan Hacamata gelmeden 2 gün önce hayvansal hiçbir gıda tüketilmemesi konusunda uyarıda bulundu ve 3 saatlik açlık sonrası hacamat yapıldığını söyledi. Hacamat işlemi iki türlü yapıldığını belirten Erkin, sünnete uygun ve diğer doğal Hacamat. Her zaman diliminde Hacamat yapıla bilineceğini bilhassa Sünnete uygunlukta Hicri ayın günlerine göre yapıldığını vurgu yaparak Sünnete uygun olarak Hacamat işleminden geçen kişinin abdestli olması gerektiğini de kaydeden Erkin, sünnete uygun olarak bayanlara bayan ve baylarda bay uzman ekip ile tedavi uygulaması yapılmakta olduğunu söyledi. Sinan Erkin, Hacamatın ayrıca ağrısız ve sızısız bir tedavi yöntemi olduğunu aktarırken tedaviyi İslam'a uygun bir şekilde yerine getirdiğini söylüyor. Uzman Erkin, ayrıca hacamatın çok ileri yaş ve çok küçük yaştaki çocukların yansıra hamileler, kan sulandırıcı kullananlar, vücudunda iltihap, cilt hastalığı, kansızlık ve açık yarası olan hastalarda uygulanmaması gerektiğini ifade etti.

Naturheilpraxis Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı (Heilpraktiker) Sinan Erkin
Grabenstr. 9/1
71063 Sindelfingen

Tel: +49 7031 42 82 678
Fax: +49 7031 42 82 679
Mobil: +49 178 41 95 944
Mobil: +49 172 60 71 974
E-Mail: info@naturheilpraxis-erkin.de
Web: www.naturheilpraxis-erkin.de
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN