Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Christchurch terör saldırısı kara bir gün olarak hafızalara kazınacak

 
Yeni Zelanda’da ırkçı teröristler tarafından en az iki camiye eş zamanlı olarak gerçekleştirilen terör saldırısında şimdiye kadar gelen bilgilere göre, cuma namazı için camilerde toplanan 49 kişi hayatını kaybetti, 48 kişi ise kısmen ağır olmak üzere yaralandı. İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün bu menfur terör saldırısı münasebetiyle bir açıklama yaptı. “Terörün hedefine ulaşmasına izin vermeyeceğiz. Toplum hâlinde daha da kenetlenecek ve birliktelik göstereceğiz. Bu cuma namazında bütün Müslümanlar olarak camilerde daha yoğun bir şekilde bir araya geleceğiz. Güvenlik birimlerinin emniyeti sağlaması gerekmektedir.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:
“15 Mart 2019 tarihi artık hafızalarımıza kazınmıştır. Christchurch şehrindeki akıl almaz terör saldırısı vahşette ve insanlık düşmanlığında ne raddeye varılabileceğini göstermektedir. Bu saldırılar, insanın nefretle hareket ettiğinde ne derece alçalabileceğini göstermesi açısından oldukça manidardır. Bu saldırıyı mümkün olan en sert biçimde kınıyoruz. Katliamda şehit edilen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve geride kalanlara sabr-ı cemîl niyaz ediyoruz.

Artık dünya genelinde virüs gibi her tarafa yayılan ırkçılığı ve onun bir tezahürü olan İslam düşmanlığını ciddiye alıp adım atma zamanı gelmiş ve hatta geçmektedir. Nefret her geçen gün daha da fazla yaygınlaşmakta ve eyleme dökülmektedir. Müslümanlar ırkçı saldırılara her geçen gün daha da fazla maruz kalmaktadırlar ve bu durum maalesef Avrupa’da da farklı değildir. Ve ne yazık ki bu tehlikeli duruma karşı genel bir umursamazlık olduğu açık bir şekilde hissedilmektedir. Bu menfur saldırılar, ancak akıl almaz boyutlara ulaştığında ve insanlar katledildiğinde gündeme gelebilmektedir. Bu gelişmeler bizleri endişeye sevk etmektedir.

Toplum olarak, nerede bir haksızlık söz konusuysa, kime yönelik olduğu ve kimden geldiği fark etmeksizin buna karşı sesimizi yükseltmek durumundayız. Bu alçak saldırıların hedefi daha fazla nefret tohumu ekmek ve toplumları bölmekten başka bir şey değildir. Buna asla izin vermeyeceğiz. Birliktelik göstermeye ve kararlı bir duruş sergilemeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.

Bütün Müslümanları bugün cuma namazında her zamankinden daha yoğun bir şekilde camilerde toplanmaya ve katliamın kurbanları olan şehit kardeşlerimiz için dua etmeye çağırıyorum. Aynı zamanda tedbiri elden bırakmamak gerekmektedir.

Güvenlik birimleri, camilerle sıkı bir iş birliği içerisinde güvenliği sağlamalıdır. Müslümanların camilere gitmekten korkmasına izin verilmemelidir. Bu menfur saldırının arka planı ve muhtemel bağlantıları tam olarak ortaya çıkarılmadığı sürece, güvenlik birimlerinin mümkün olan en üst derecede tedbirli olmaları gerekmektedir.”
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN