Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İtalya'da meşru müdafaa hakkı genişletildi

İtalya, ırkçı hükümeti sayesinde AB ülkeleri arasında en geniş meşru müdafaa hakkına sahip ülke oldu.

AA (Madrid) 
İtalya'da sağ ve ırkçı görüşlü siyasi partilerin inisiyatifiyle hazırlanan meşru müdafaa hakkını genişleten tasarı, Senato'daki oylamada kabul edilerek yasalaştı.

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında İtalya'ya en geniş meşru müdafaa hakkını getiren, Senato'da yapılan son oylamada 201 "evet", 38 "hayır" ve 6 "çekimser" oyla yasalaşan tasarıyla getirilen düzenlemenin, Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından yürürlüğe gireceği bildirildi.

"Savunma her zaman meşrudur." ifadesinin kullanıldığı yasa gereği İtalya'da ev, restoran, dükkan sahiplerine ev veya iş yerlerine giren silahsız hırsıza ateş etme hakkı tanınırken hırsızın peşinden gitme veya suçluyu hareketsiz hale getirdikten sonra ateş etme hakkı vermiyor.

Yasanın en büyük savunucularından olan, aşırı sağ görüşlü Lig Partisinin lideri, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Silah dağıtmıyoruz, vahşi Batı'yı meşrulaştırmıyoruz. Bugünden itibaren suçlular İtalya'da bir soyguncu olmanın daha zor olduğunu biliyor. Soygunculuk artık daha tehlikeli bir iş. İtalyanlar için çok güzel bir gün." diye konuştu.

Yasayı sert dille eleştiren ve "Birinin silah satın alıp kendini savunması fikri, vahşi Batı'dan geliyor." diyen ana muhalefetteki sol görüşlü Demokrat Parti Genel Sekreteri Nicola Zingaretti de "İtalya'nın böyle bir yasaya ihtiyacının olmadığını, bunun sorumsuzca ve vatandaşlarını savunamayan hükümet tarafından güçlü bir lobiye iyilik yapmak için çıkarıldığını" savundu.

İtalya'da ruhsatlı yaklaşık 8 milyon silah bulunuyor.

Diğer yandan, İspanya'da ilk defa genel seçimlere katılacak aşırı sağ görüşlü Vox Partisi de İtalya'daki meşru müdafaa yasasına benzer yasa çıkarılmasını vadetti. İspanya'da erken genel seçim 28 Nisan'da yapılacak.
Teilen
2019-04/01-Sayı-580
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN