Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

19. Tarka-Cup yine muhteşemdi

Slogan:Sende gel, bu anlamli spor etkinliğinin ve dayanismanin bir parçası ol...

Mehmet KILINÇ (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
2001 yılından beri Organizatör Sami Tombul tarafından Stuttgart bölgesinde düzenlenen ve herkes tarafından benimsenen, marka haline gelmiş olan uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı 19.Tarkacup kelimenin tam anlamıyla muhteşem geçti. Stuttgart Baskonşolosu Erkan Öner ve Markgröningen belediye başkanı Rudof Kürner`in bizzat hamiliği üstlendiği DİTİB Markgröningen, Bayburt Dernegi Stuttgart, Onuk Sportmanagement ve STK destek verdiği bu muhteşem futbol etkinliği Tarka-Cup yine seyircileri dop dolu zengin bir program yaşadılar. Uluslararası futbol şenliği 19.Tarka-Cup, 2 ve 3 Şubat 2019 tarihlerinde Markgröningen Schul- Sportzentrum`da bulunan 2 ayrı Spor salonlarında 2 gün boyunca 56 Futbol takımlarıyla düzenlendi.

Tarka-Cup 2019 yine sosyal sormumluluğunu yerine getirdi
Düzenlendiği 2001 yılından beri heryıl çeşitli sosyal sorumluluk projelerine maddi destek veren Tarkacup, bu kez Mutfak gelirini DİTİB Markgöringen camii inşaatı projesine ve turnuva girişleri, aksiyonlarla Bayburt dernegi Stuttgart Türkiye’de sakat ve özürlü ihtiyaç sahibi insanlara bağışlayarak sosyal sorumluluğu yerine getirdi.

Herkes için yine dopdolu ve zengin bir program izledi
Tarkacup’ı iki gün boyunca izlemeye gelecek olan misafirleri, futbol haricinde Esslingen Kids Dance grubu, ünlü grubumuz ve gururumuz BEM Halk oyunları topluluğu, Markgröningen Okul aile birliği Çocuklar Mehter takımı, ünlüler ve STK başkanlar penaltı atışlarıyla, star Moderasyonumuz Selim ile dopdolu ve renkli bir program yaşadılar.

Tarkacup çok ünlü isimlerle ve seyircilerle doldu taştı
Bu yıl Tarkacup’a adeta ünlüler geçidi oldu. A Milli takımımızın ve Trabzonspor ve Schalke 04 takımlarında oynayan Hami Mandıralı ve Galatasaray eski yıldız futbolcularından Hasan Kabze, SC Freiburg, FB ve BJK oynamış Ali Güneş, VfB Stuttgart ve FC Liverpool oynamış Sean Dundee. Tarkacup Türkiye Manejeri İstanbul`dan organizatör Seniz İşsever Ulusoy ve yine İstanbul`dan ünlülerin Avukatlarından olan, aynı zamanda 1905 GS Kültür Sanat ve Spor derneği başkan yardımcılığı görevini yapan Edip Önder, ayrıca dünya boks şampiyonumuz Fırat Arslan, Kickboks şampiyonumuz Gökhan Arslan, Boks bayanlar şampiyonumuz Özlem Şahin, FC Köln ve milli bayan futbolcumuz Bilgin Defterli, eski futbolculardan Tahsin Engin, Abdullah Çalhanoğlu, Futbol manajeri Ekrem Onuk, Hakan Çalhanoğlu Babası ve Hüseyin Çalhanoğlu gibi star isimlerde aramızda oldular.

U30 Gençler turnuvası şampiyonu TKSZ Ludwigsburg futbol takımı oldu. 2 Şubat Cumartesi toplam 24 takımın katıldığı gençler turnuvası (U30) şampiyonu, finalde FC Barcelona Esslingen takımını yenen TKSZ Ludwigsburg futbol takımı oldu.

3. Samba Stuttgart olurken 4. Mehmetpaşam takımı oldu. Bu turnuvanın en centilmen takımı ise Schäferrolls Renningen takımı seçildi.

Ü30 turnuvasını şampiyonu 2.kez Yazgülü Stuttgart takımı kazandı.

3 Şubat Pazar günü 32 takımın katıldığı (Ü30) turnuvasını ise finalde şöhretler takımını son derece heyecanlı geçen ve karşılaşmayı Bundesliga ve FIFA kokartlı Alman hakem Knut Kircher çaldı. Futbol adına herşeyin sergilendiği bu final maçında son saniyelerde attıkları golle şöhretler takımını 4-3 yenen Yazgülü Stuttgart takımı Tarkacup’ta 2014 yıldan sonra 2.kez şampiyon oldular. Kupalarını ise Stuttgart başkonsolosu Erkan Öner şöhretler takımına, Markgröningen Belediye başkanı Rudolf Kürner şampiyon takıma taktim ettikten sonra turnuvanın gezici ve en büyük kupasını (Wanderpokal) Organizatör Sami Tombul muhteşem bir konfeti töreniyle kaptana teslim etti. 3. ise TKSZ Ludwigsburg, 4.ise Junited Autoglas takımı oldu. Turnuvanın en centilmen takımı ise Gülspor Stuttgart takımı seçildi.

Bu muhteşem organizasyonda 2 gün boyunca büyük emekleri geçen başta Yavuz Tığlı ve yaklaşık 50 kişilik yardımcı gönüllüler ordusuna teşekkür edildi.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN