Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Aysel Oruncak Kerinç sonsuzluğa uğurlandı

Almanya’nın Stuttgart kentinde 1 Şubat’ta yaşamını yitiren Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) aktivisti Aysel Oruncak Kerinç, 6 Şubat’ta düzenlen uğurlama töreni ardından Stuttgart Pragfriedhof mezarlığında toprağa verildi.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Uğurlama töreni kısa bir yürüyüşle başladı. Yürüyüş kolunun en önünde Aysel Oruncak Kerinç’in kadın yoldaşları SKB önlükleri ve bayraklarıyla saf tuttu. AGİF ve AvEG-Kon üyeleri de bayraklarıyla yürüyüş kortejinde yer aldı.

Yürüyüşün ardından uğurlama salonunda yapılan tören, Aysel şahsında özgürlük ve sosyalizm şehitleri anısına yapılan saygı duruşuyla başladı. Ardından sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösterimi sırasında, Aysel’in görüntüleri, katılımcılara duygu yüklü anlar yaşattı, gözyaşları tutulamadı. “Aysel yoldaş yaşıyor” sloganı salonda yankılandı.

SKB adına yapılan konuşmada da Aysel’in SKB aktivisti olarak devrimci duyarlılığı, yoldaş sevgisi ve sıcaklığına dair vurgular yapıldı.

Ailesi adına yapılan konuşmada ise, bir kardeş, bir yoldaş olarak Aysel’i anlattı. “O dokunduğu her şeyi güzelleştirirdi. Hayatın her alanında direnen bir kadındı. Eşine, çocuklarına, ailesine bağlıydı. Organ bağışıyla da yeni insanlara umut oldu. Kardeş ve yoldaş sıcaklığıyla güle güle sevgili yoldaşım, kardeşim” dedi ve salonda duygulu anlar yaşandı.

Linkes Zentrum Lilo Herrmann ve Partizan adına yapılan konuşmalarda da Aysel’in birleşik mücadeleye ilişkin duyarlılığına dair vurgular yapıldı.

“Aysel yoldaş ölümsüzdür”, “Aysel yoldaş kavgamızda yaşıyor”, “Aysel’e devrim sözümüz var” sloganlarıyla uğurlama töreni sonlandı.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN