Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Mutlu Yuva’nın formülü: “Sadakat, Sevgi ve Saygı”

Almanya’nın Dinslaken Lohberg kentinde bulunan Ledigenheim salonunda “Mutlu Yuva” adı altında program düzenlendi.

Merhaba (Düsseldorf) 
Resim galerisi için tıklayın
Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği’nin organizesinde Dinslaken-Lohberg, Emmerich, Voerde-Friedrichsfeld, Voerde-Möllen ve Wesel cami derneklerinin katkılarıyla gerçekleşen etkinlik; Selimiye Camii din görevlisi Ahmet Şen’in sunumu ve Voerde-Möllen Yeşil Camii din görevlisi Salih Akmanşen’in Kur-an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Mutlu ve huzurlu bir yuvanın yolunun samimiyetten geçtiğini söyleyen Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, “Herkes evinde huzur, mutluluk arar. Bunun da en önemli etkeni samimiyettir. Eşler birbirine karşı samimi olmadır. Ev içerisinde aile bireyleri birbirlerine karşı samimi olur ise ailenin temeli sağlam olur” ifadelerini kullandı.

“Mutlu Yuva” konulu programa konuşmacı olarak katılan emekli İstanbul Başvaizi Mustafa Akgül, İslam dininin insanı mutlu kılmak için iki dünyayı da hesaba kattığını belirterek, Allah’ın kainatta olan güzelliklerle insana ders verdiğini söyledi.

Mutlu yuvanın formülünün; sadakat, sevgi, saygı, sabır olduğunu söyleyen Akgül, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Evlilikte ve evlilik öncesinde dört dörtlük insan aranmamalıdır. Çünkü kimse mükemmel değildir. Eşler birbirinin kalbini kırmamak için birbirine karşı hassas davranmalı. Evlilik sıkıntıya düştüğünde çiftler dinimizce evliliklerini kurtarmak için sonuna kadar uğraşmalı, her çabayı göstermelidir. Evlilikte eşler birbirlerinin hataları örtmeli, birbirini sabırla dinlemelidir. Bir yuva yıkılmaya yüz tutmuşsa kadın tarafından bir kişi ve erkek tarafından bir kişi olmak üzere birer hakem olmalıdır. Bu hakemler tarafların avukatlığını yapmak için değil; aileyi, yuvayı kurtarmak için bir araya gelmelidir.”

Konferanslar soru ve cevapların alınmasının ardından Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Akpınar, Başvaiz Akgül’e teşekkür etti.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN