Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Dualı Gömlekler Sergisi" büyük ilgi gördü

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Köln Genel Merkezi’nde açılan tezhip ve hat eserlerinin yer aldığı “Dualı Gömlekler Sergisi” büyük ilgi gördü.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
15 Şubat 2019 tarihinde açılışı gerçekleştirilen ve gördüğü yoğun ilgi üzerine 25 Şubat 2019 tarihine kadar uzatılan "Dualı Gömlekler Sergisi"ni yaklaşık 5 bin kişi ziyaret etti.

Köln DİTİB Merkez Camii Sergi Salonu’nda hat sanatçısı Dr. Mehmet Vanlıoğlu, tezhip sanatçısı Ayşe Vanlıoğlu ve 15 kişilik çalışma grubu tarafından hazırlanan birbirinden değerli, el emeği göz nuru 26 eser sanatseverlerle buluştu.

“Dualı Gömlekler Sergisi“ni her gün dolu dolu yaşadıklarını ifade eden hat sanatçısı Dr. Mehmet Vanlıoğlu, sergiye ev sahipliği yapan DİTİB yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür etti. Vanlıoğlu, bu sergiyi hazırlarken çıkış noktasının şifa niyetiyle yazılan Kaside-i Bürde olduğunu ve bundan sonra farklı yerlerde sergiler planladıklarını söyledi.

Tezhip sanatçısı Ayşe Vanlıoğlu ise yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 yılı aşkın tezhip sanatına emek verdiğini ve 20 yıldır öğrenci yetiştirdiğini söyledi. Vanlıoğlu, ‘Dualı Gömlekler Sergisi’ hazırlarken tezhip ve hat sanatına gönüllerini veren öğrencilerinin eserlerini sergileme fırsatı bulduğunu kaydetti. İlk sergilerini Almanya’da açmış ve gösterilen teveccühten ötürü ayrı bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vanlıoğlu, “Sergi süresince duygulu anlar yaşadık. Bu manada ilk sergimizin Almanya’da ve DİTİB’in ev sahipliğinde gerçekleşmiş olması bizim için isabetli bir tercih olmuştur. Açıldığı günden itibaren sergimizde DİTİB Camii cemaatimiz başta olmak üzere, Alman dostlarımızı, Alman öğrenci gruplarını, Türkiye'nin sevilen isimlerinden İlahiyatçı-Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş hocamızı ve toplumun her kesiminden insanı ağırladık. Sanatımızı ve sergimizi anlattık” dedi.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN