Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Derneklerinde profesyonel çalışmak için eğitim aldılar

ISO 9001 Kalite belgeli Baden-Württemberg Türk Toplumu üye dernekleri için “Profesyonel Dernek Çalışması” konulu seminer düzenledi

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart’ta düzenlenen “Gönüllü çalışmalar” konulu seminere Herrenberg Türk İşçi Derneği, Firkat Klasik Türk Müziği Derneği, KSI Kültür ve Sosyal İnisiyatif Derneği, Stuttgart Türk Kadınlar Derneği ve Baden-Württemberg Türk Toplumu Derneğinin üyeleri katıldı.

ISO 9001 Kalite belgesi ve Çalışma Ajansının Eğitim Belgesi olan AZAV sertifikalarını alan, Baden-Württemberg Türk Toplumu üye dernekleri için “Profesyonel Dernek Çalışması” konulu seminer düzenledi. Derneklerde verilen hizmet kalitesinini yükseltmek, gönüllü çalışanları bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen semineri Ekip Koçu, Danışman, Denetleme uzmanı Patrizia Santomauro verdi. Herrenberg Türk İşçi Derneği, Firkat Klasik Türk Müziği Derneği, KSI Kültür ve Sosyal İnisiyatif Derneği, Stuttgart Türk Kadınlar Derneği ve Baden-Württemberg Türk Toplumu Derneğinin üyelerinin katıldıkları seminerde “Derneklerin kuruluş amacı, dernek hizmetleri, dernek tüzüğü, beklentiler, derneklerde yaşanan temel sorunlar ve çözümleri, profesyonel dernek çalışmalarının nasıl olduğu hakkında teorik bilgiler verilerek workshop çalışmaları yapıldı.

Derneklerin çalışmalarını nasıl tanıtabilecekleri hakkında bilgi veren Patrizia Santomauro dernek yöneticilerine hedef kitlelerini tanımalarını, derneklere davet etmelerini, dernek tanıtım günü düzenlenemelirini, derneği film, video, gazete gibi mecralarda tanıtmalarını, derneği çeşitli ortamlarda temsil etmelerini, okullarla ve resmi kurumlarla işbirliği içinde olmalarını önerdi. Ailelerin katıldıkları toplantılar, diğer derneklerle işbirliği, ortak projelerle derneklerin imajının arttığını kayd etti.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN