Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Uyumdan Sorumlu Milletvekili Brendel-Fischer

Bavyera Eyalet Hükümeti Uyumdan Sorumlu Milletvekili (CSU) Gudrun Brendel-Fischer, Türk Medya ve Dernek temsilcileriyle tanıştı.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Bavyera Eyalet Hükümetinin yeni Uyumdan Sorumlu Milletvekili (CSU) Gudrun Brendel-Fischer, Türk Medyası ve Dernek temsilcilerinin katıldıkları tanışma toplantısında uyum konusunda öncelikleri ve programı hakkında bilgi verirken, öneri ve temennilerle ilgili görüşünü de açıkladı.

2007 yılından beri Bavyera Parlamentosunda yer aldığını ve Bavyera’nın Bayreuth Kentinde öğretmen olarak başladığı meslek hayatında Türk kökenli öğrenci ve ailelerle gerçekleştirdiği uyumlu ilişkilerin ve tecrübenin, 2018 Kasım ayında Bavyera Bakanlar kurulunun atamasıyla üstlendiği ' Uyum Sorumlusu'' görevinde olumlu katkısına işaret ederken, partisi ''CSU'' ( Hristyan Sosyalist Birlik Partisi)nun Kadın Çalışma Grubu, Aile ve Sosyal Hizmetler Komitesi Başkanlığı alanlarındaki faaliyetinin uyum konusuna yabancı olmadığına vurgu yaptı.

Uyum konusunda ağırlık vereceği konular arasında kadınlar kadar erkeklerin de yer alacağını söyleyen Brendel-Fischer, dil kadar çalışma hayatına katılma sürecinin de önemli olduğunu Türk kökenli buradan yetişmiş Türkçe öğretmeni gibi İslam bilgisi dersi vereceklere de ihtiyaç olduğunu belirtti ve 21.07.2019 da sona erecek olan ' model İslam derslerinin' kalıcı olarak devam edip etmemesinin siyasi karar merciinde olduğunu söyledi.

Toplantıya katılan Türkücü/Ataspor Klubü sözcüsü Cemal Güneş'in sporun uyum konusunda önemini hatırlatması üzerine, Uyum Sorumlusu Brendel-Fischer bunun idraki içinde olduklarını gönüllülük prensibiyle spor klüblerine destek olanların yıllık 840 euroluk götürü masrafın gelir vergisinden muaf tutulması hususunu gündeminde olduğunu söyledi ve bu yılki '' Uyum Ödülünün' Spor dalına ait olacağını ilave etti.

Katılımcılardan Münih Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcülüğünden emekli Wolfgang Wegner de, 40 yıllık polis mesleğinde teşkilatta çalışan yabancı kökenli, Türk kökenli sayısını bilemediğini ve birada kaynaşarak uyum içinde çalışanları buralı olarak gördüğünü ve mevcut potansiyelden yeterli faydalanılmadığını söyledi. Davetlilerden Profesör Dr. Fuat Oduncu da, başkanlığını yaptığı ve adını Musevi kökenli olduğu için Nazi Almanyası baskısından kaçarak Türkiye’ye sığınan ve ölümüne kadar yaşadığı yeni ülkesinde sayısız tıp adamı yetiştiren Münihli Profesör Dr.Erich Frank'tan alan Derneğin, Tıp alanında iki ülke arsındaki bağları, karşılıklı ziyaretler, öğrencilere burs sağlayarak meslek bilgilerinin artmasına katkıda bulunduğuna işaret etti.

Münih Türk Medyası ile Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu '' TÜDEK' işbirliğiyle Goethe Otelde gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren toplantı, basın sözcüsü Dr. Mıchaele Krell ile katılan Bavyera Hükümeti Uyum Sorumlusu Milletvekili Gudrun Brendel-Fısche'in ,'' gördüğüm ve tanımak fırsatı bulduğum sizlerin görüşlerinizi almaktan memnuniyet duyuyor ve davete teşekkür ediyorum'' şeklindeki sözleriyle sona erdi.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN