Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

450. Hafta Direnişe Devam

Almanya’nın en uzun soluk direnişi olmaya aday Stuttgart 21 projesi karşıtları kar kış soğuk demeden her hafta miting ve yürüyüş yapmaktalar.

Ali ÇARMAN (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Mega proje olarak adlandırılan ve maliyetinin kesinlikle 4,5 milyar euronun üzerinde olmayacağı, 2019 yılında ise biteceği açıklaması, gelinen yerde bile bile söylenen bir yalan oldu.

Stuttgart21’in böyle devam ettiğinde dahi en erken 1923 sonlarında biteceği ve maliyetin de 10 Milyar olacağı, bilim insanları tarafında her fırsatta dile getirilmekte.

Stuttgart’lıların büyük çoğunluğu proje inşiaatının şehrin dokusunu ve trafiğini alt-üst ettiğini bildiği için projeye karşı durmakta.

Bizden Kurtulamazsınız!
Yüzyılın projesi Stuttgart 21 gündeme geldiği andan itibaren alternatifleri ile karşı direnişi örgütleyenler 29 Ocak 2019 Pazartesi günü 450.miting ve yürüyüşlerini gerçekleştirdiler.

Hava eksilerde cereyan ederken akşam saatlerinde Stuttgart tren istasyonu önü bir kez daha Pazartesi mitingine ev sahiğliği yaptı.

Stefan Hiss-Los Santos grubunun müzikleri başlayan mitingin ilk konuşmacısı bir genç oldu. Daha sonra ise Mafya Üzerine çalışması ve kitabı ile tanınan gazeteci-yazar Petra Reski ilgiyle dinlenen konuşmasını yaptı. Projeyi mafya yöntemi olarak belirtmesi ile alkışlar koptu.

450 Kez Daha Geleceğiz
Direniş hareketi başladığı günden beri gazeteci ve yazar olarak eylemlerde saf tutan Joe Bauer sahneye çıktığında mitinge ayrı bir coşku ayrı bir hava geldi. Joe Bauer’in bu soğuk havada buraya geldik ve 450 kez daha gelmeye devam edeceğiz, bizlerden kurtulamazsınız sözleri ile; Esslingen, Heidelberg ve yakın çevreden gelen iki bin kişiyi aşkın kitle hep birlikte ‘’Oben Bleiben-İstasyon Yukarda Kalmalı’’ diye tempo tuttular.

Miting programının sona ermesiyle üç maymunları oynayanları teşhir eden pankartın ardında Grup Lokomotiv’in müzkleri eşliğinde şehir merkezine doğru yürüyüş başladı. Stuttgart belediye binası önünde kısa bir miting sonrası belediye salonunda iki yazarın katılımıyla bir konferans gerçekleşti.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN