Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDK-Ulm'da "Yeniden İnşa Kararı"

Gerçekleştirilen meclis toplantısında, Avrupa'da da süren yeniden inşa sürecini koordine edecek SKB ve SYKB'den birer kadın, temsilci olarak seçildi.

Merhaba (Ulm) 
3 yıldır faaliyetlerini yürüten Halkların Demokratik Kongresi – Ulm (HDK-Ulm) gerçekleştirdiği meclis toplantısıyla yeni bir döneme girme kararı aldı. Neu-Ulm'da AGİF'e bağlı AJK derneğinde toplanan HDK-Ulm, kendini "dondurma" kararı alarak, geçtiğimiz Aralık ayı başında gerçekleştirilen Avrupa Olağan Kongresi'nde, yapılan tartışmalardan sonra seçilen HDK-A Yeniden İnşa Koordinasyonu (YİK)'le iletişimi sürdürecek iki kişi belirlendi. Sosyalist kadınlar Birliği (SKB)'den Sakine Gündüz Toprak ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)'den Ayşegül Şenol, HDK-Ulm YİK temsilcileri oldu.

Avrupa YİK'in alacağı kararların ve eylem çağrılarını koordine edecek olan iki temsilciye, Ulm Nav-Dem'den de bir temsilci verilmesi istenecek. Ulm bileşenlerinden AGİF, SKB, Nav-Dem, SYKP ve ADHF'dan temsilciler ile bireylerin katıldığı toplantıda, yeniden inşa süreci boyunca, pasif kalmayıp, tüm devrimci-demokrat ve yurtsever kurumlarla birlikte, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aktif mücadeleye devam edileceğinin altı çizildi. Toplantıya katılanlar, Ulm YİK'inin, 31 Mart Yerel Seçimleri gündemliyle, bir araya gelmeleri için, tüm devrimci, demokrat, ilerici göçmen kurumların bir araya gelmesi için bir çağrı yapmasının gerektiğini dile getirdi.

Toplantı öncesi düzenlenen kahvaltıda da, başta seçimler olmak üzere, genel olarak Türkiye ve Avrupa gündemi üzerine de sohbetler gerçekleştirildi.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN