Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDK Berlin Brandenburg'un 3. Genel Kurulu yapıldı

Genel Kurul'da Rezan Aksoy ve Seher Yeter Eş Sözcüler olarak seçildiler.

Merhaba (Berlin) 
Resim galerisi için tıklayın
HDK Berlin Brandenburg'un 3. Genel Kurulu 3 Şubat 2019'da Berlin’de Pallast toplantı salonunda yapıldı. Açılış ve saygı duruşundan sonra divan seçimi yapıldı.

Gündemlerin oylanmasının ardından HDK Avrupa önceki dönem Eş Sözcüsü Demir Çelik Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu’daki siyasal gelişmeler ve HDK-A’daki gelişmelere dair bir konuşma gerçekleştirdi. Çelik, HDK Berlin Brandenburg’un faaliyetleriyle HDK-A çalışmalarına önemli katkılar sunduğunu belirtti ve teşekkür etti.

Genel Kurula katılan konuklar arasında yer alan Berlin Cemevi Başkanı Numan Emre, Berlin Cemevi İkinci Başkanı Yemliha Koç, Dersim Cemaati Başkanı Müslüm Karataş, Varto eski Belediye Başkanı Hüseyin Güneş, Die Linke Berlin Milletvekili Hakan Taş, TBB Berlin Brandenburg Sözcüsü Safter Çınar, Demokratik Toplum Kongresi Divan üyesi Hüseyin Yılmaz, Kurdische Gemeinde Berlin Brandenburg’dan Rıza Baran ve Kürdistan Komünist Partisi’nden Hüseyin Taşan’da söz alarak kongreyi selamladılar.

Genel Kurul’a sunulan faaliyet raporu üzerine birçok delege söz alarak tamamlayıcı konuşmalar yaptılar ve HDK Berlin Brandenburg’un daha fazlasını yapabilecek kapasitede olduğunu belirttiler.

HDK Berlin Brandenburg’un içinden geçtiğimiz süreçte yapması gerekenler üzerine yapılan kapsamlı tartışmaların ardından tüzük değişiklik önergeleri görüşüldü ve HDK Berlin Brandenburg’un işleyişini kolaylaştıracak değişiklikler tüzük değişikliklerinin yanı sıra, kadın özgürlük mücadelesine dair de değişiklik oybirliğiyle kabul edildi.

Yeni meclisin oluşturulmasının ardından, Rezan Aksoy ve Seher Yeter‘in oy birliğiyle HDK Berlin Brandenburg'un yeni dönemdeki Eş Sözcüleri olarak seçilmesinin ardından genel kurul sonuçlandı.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN