Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dresden Üniversitesinde Adil Demirci için eylem

Türkiye’de tutuklu bulunan Adil Demirci’nin de okuduğu okul olan Dresden Üniversitesi Ögrenci Meclisi, Demirci'yle dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Merhaba (Dresden) 
Resim galerisi için tıklayın
Dresden Protestan Sosyal Hizmetler Üniversitesinde (Evangelische Hochschule Dresden für Soziale Arbeit) Ögrenci Meclisi olarak Türkiye’de tutuklu bulunan Adil Demirci ve açlık grevindeki tutsaklarla dayanışma eylemi yapıldı. Kurulan enformasyon standında Adil Demirci icin kartpostallar yazıldı ve küçük bir fotograf sergisi düzenledi.

Dresden Üniversite ögrencilerinin Adil Demirci için yazılan mektupta Türkiye’de hapishanelerde yatan tüm siyasi tutsaklara özgürlük diledikten sonra “dayanışma bizim için önemli bir silahtır. diğer öğrencilerle, kadınlarla, LGBTQ’larla, işçilerle, tutsaklarla, işsizlerle, mültecilerle, engellilerle, tüm dıştalananlarla, oturum hakkı olmayanlarla, evsizlerle dayanışma, kısacası sermayenin çıkarları için işleyen bu çarkta yaşam hakkı alınan tüm insanlarla dayanışma bizim için önemli” denildi. “bizler senin yanındayız, çünkü özgür olsakta düşüncelerimizle seninleyiz denildikten sonra “sana bu zor durumda güçlü ve umutlu olmanı diliyoruz” denilen mektub şu söylerle son buldu: “Dünyanın dört bir tarafında eşitlik, özgürlük için baskılara mücadele edenler çoğunlukta. ve daha da güçleniyoruz. Fransa’da sarı yelekliler, Almanya’da karakolda katledilen Oury Jalloh için ırkçılığa karşı mücadele edenlere, Suriye ve Orta Doğu'da yeni bir dünya için mücadele eden kadınlar, dünyanın dört bir tarafında insanlar daha iyi bir gelecek için mücadele ediyor.”
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN