Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Eğitim Bakanı Prof. Piazolo'yu ziyaret ettiler

Bavyera Eğitim ve Kültür Bakanı Profesör Michael Piazolo kendisisine nezaket ziyaretinde bulunun Münih Türk Medya temsilcileriyle eğitim konularında görüşlerini aldı.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Münih Türk Medya mensupları Bavyera Eğitim ve Kültür Bakanı Michael Piazola'ya nezaket ve tanışma ziyaretinde bulundular.

Bavyera’da yaşayan Türk kökenlilerin uyum konusunda olumlu bir örnek oluşturduğu şeklinde konuşarak kendisini ziyarette bulunanlara teşekkür eden Eğitim Bakanı Piazolo, dilin önemi kadar karşılıklı anlayış içinde ve heterojen bir toplum yerine bir biriyle kaynaşmış bir toplum arzu edildiğini söyledi.

Ziyaretteki medya temsilcilerinin okullarda Türk dili ve İslam dersleri konularındaki soru ve önerilerini de Bakan, çocuklarda dil öğreniminin daha çabuk olduğunu, uyumda anahtar Almanca öğrenimi kadar, Türkçe ve dil bilgisinin de ilkokulda verilmesi görüşünde olduğunu ve bununla ilgili kendisine iletilen sıkıntıların ortadan kalkması konusunda arayış içinde olacağını belirti.

İslam derslerinin Bavyera’da ''model olarak''' uygulamasının olumlu sonucuna işaret eden bakana, uygulamanın devamı yahut kalıcı ders olması hususunun alınacak siyasi karar sonrası belli olabileceğini söyledi.

'Anaokulu ve özel Türk Okulu ' konularındaki görüşünü, anaokulu konusunun Sosyal ve Aile Bakanlığının ilgisine girdiğini, özel okulun düşünülebileceğini ancak bunun ( kontu produktiv) verimsiz olabileceğini, sığınmacılar için 'geçiş ara sınıfları' sorun olarak değerlendirdiğini, göçmen kökenlilerde doğum oranının yüksekliği gerçekliğine göre de okullarda 'kültürel ağırlıklı' derslerin okutulması taraftarı olduğunu vurguladı.

Toplantıya katılan 17 yaşında 11. sınıf öğrencisi Selin Ediz’in kendi yaşam bölgesi ve okulundaki izlenimlerini de dikkatle dinleyen Bakan Piazolo, Selinin Türk çocuklarının sınıf ve okullarında sadece kendi aralarında değil, tüm öğrencilerle bütünleşmesini örnek gösterdi.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN