Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Otobüs şoförleri uyardı

Sabah saat beş, sarı yelekler giyilip kol kola otobüs garajının önünde sıra olundu. Türkiyeli İşçiler Ankara Misket Havasıyla renk kattılar.

Ali ÇARMAN (Ludwigsburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya’da çok çalışıp düşük ücret alan işçiler katagorisinde olan özel otobüs firmaları işçileri devam eden toplu sözleşme görüşmelerinin tıkanması üzerine ver.di Stuttgart (Kamu Hizmetleri) sendikasının çağrısıyla uyarı grevlerine çıktılar.

Backnang, Waiblingen, Ludwigsburg şehirlerinde sırasıyla sabahın erken saatlerinde grev startı verildi. Yunanistan, Türkiye ve Afrika ülkelerinden göçmen emekçilerin ağırlıklı olduğu bu iş dalında çalışma koşulları çok ağır. Bu duruma öfkeli ve kızgın olan şoförler uyarı grevinde yerinde durmak bilmiyorlar!

Ankara Misket Havası
Ver.di sendikası bir yıl geçerli toplusözleşme, ücret talebi %5,8 ve çıraklar için: birinci yıl 850, ikinci yıl 950, üçüncü yıl için 1050 euro istemektedir. Ancak işveren temsilcileri işçilerin haklı taleplerine kulak tıkadı.

Sabah saat beş, sarı yelekler giyilip kol kola otobüs garajının önünde sıra olundu. Diğer yanda işçiler Ankara Misket müziği ile karşılıklı oyuna başladılar. Hep işveren mi oynayacak biraz da bizler oynayalım diyordu bir işçi.

Metal sendikası dayanışmada
Stuttgart ver.di başkanı Cuno Hagele konuşmasında grevimizin başarılı geçmesi için tüm üyelerimiz ve üye olmayanlar hep birlik olmalı. Bizler kararlı ve birlik olursak sonunda kazanarız demesi Grev, Grev, Grev sözleri ile destek buldu.

IG Metall sendikası temsilcisi de dayanışma temelinde uyarı grevine katılarak 300 kişinin olduğu mitingde bir konuşma yaptı.

Özel otobüs çalışanlarının görüşmeleri önümüzdeki dönem devam edecek. Şoförler neşe ve coşkuyla eşit ücret ve hakkımız olanı istiyoruz diyerek patronlara kırmızı kart gösterdiler.

İki gün peş peşe yüzlerce otobüs durdu. Grevin devam edip etmeyeceği Perşembe günü gerçekleşecek TİS görüşmesine bağlı.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN