Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Farklılık zenginliktir

Ünlü karikatür sanatçısı Erdoğan Karayel’in "Farklılıklara Saygı" konulu 10. Uluslararası Karikatür Sergisi Stuttgart’ta açıldı.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Erdoğan Karayel’in "Farklılıklara Saygı" konulu karikatür sergisi Baden-Württemberg Türk Toplumu derneğinin Reinsburgstr. 82, 70178 Stuttgart adresinde Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner tarafından açıldı.

Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner açılış konuşmasında farklılıklara saygı duymanın ve birlikte yaşamanın önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Dünyaca ünlü Türk Karikatürist Karayel'in sergisini Stuttgart’taki açılışında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Erdoğan Karayel, konuşmak yerine çizmeyi tercih ettiğini, asıl konuşacak olanların karikatürler olduğunu belirterek sergi hakkında kısaca bilgi verdi. „Dünya üzerinde yaşayan toplumlar dil, din ve ırksal özelliklerine göre ayrışır. Bunlar "Farklılık" tanımını oluşturan temel özelliklerdir. Bu anlamda eşitlik söz konusu olmayabilir. Zira her bireyin ayrı bir rengi vardır. Geniş kitleler içinde bu kavramlara günümüzde ne yazık ki, ayrıştırıcı anlamlar yüklenmiştir. Oysa bu farklılıkları birer zenginlik olarak görmemiz gerekir“ dedi. Karikatürleriyle ilgili soruları yanıtlayan Karayel, kendi çizgilerinden oluşan mini bir workshop yapmayı da ihmal etmedi.. "Farklılıklara Saygı" konulu uluslararası karikatür sergisi 30 Nisan‘a kadar TGBW'de sergilenecek.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN