Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türk kökenli gençler rol aldı

Türkler tarafından, ırkçılığa karşı çekilen filmin galası düzenlendi.

Yılmaz ADIYAMAN (Dinslaken) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya'da, geçtiğimiz aylarda Ayşe Kalmaz'ın yönetmenliğini yaptığı ve Türk kökenli gençlerin rol aldığı, ırkçılığa ve dışlanmaya karşı çekilen filmin galası düzenlendi. Film, büyük ilgi gördü. Filmi, Dinslaken Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldız'ın yanı sıra, Yenilik ve Adalet Partisi ( BİG ) NRW Teşkilatı'ndan Aydın Erdal, Şaban Özbek, Hakan Özcan, Dinslaken Türk-İslam Kültür Ocağı ikinci Başkanı Necati Dabanlı, Dinslaken Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Başkanı Göksal Kadı, ikinci Başkan Salim Kaya, İslam Kültür Merkezleri Sekreteri Çetin Topçu, Dinslaken DİTİB Selimiye Camii yöneticisi Şaban Çelik ve Dinslaken Beşiktaşlılar Dernek Başkanı gazeteci Yılmaz Adıyaman yer aldı.

Büyük ilgi gören filmin yönetmeni Ayşe Kalmaz, ''Öncelikle King’s Sport Dinslaken, spor kulübünün yönetimine, üyelerine ve filmde rol alan gençlere çok teşekkür ediyorum. Lohberg semtinde doğan ve yaşayan gençler, burada geçmişten bugüne yaşananları bizzat kendileri oynayarak canlandırdılar '' dedi. King’s Sport Dinslaken Spor Kulübü Başkanı Mesut Yıldırım, “Bizler burada yıllardır yaşıyoruz. Bizleri hep kötü biliyorlar. Buradaki yaşayan millette kötü bir damga vurdular. Burada yanlış yapanlar var ise, onlarda bizim insanımız ve bunu da temizlemesi var ise, onu da bizim insanlarımız yapacak. Biz bu filmde insanların gerçekleri görüp gözünü açmasını istiyoruz. Bu filmde de göstermek istedik. Dışarıdan yabancıların bize bakış açısının değişmesini istiyoruz. Eğer birileri bu semtin gerçek yüzünü bilmek istiyorsa, o zaman bizleri dinlemesi lazım. İkinci filmi de çekmeyi düşünüyoruz inşallah. Bu filmde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu gece bu film galasında bulunanlara ayrıca teşekkür ediyorum'' dedi.

Yıldız: '' Bizler burada huzur ve kardeşlik içinde yaşamak istiyoruz '' Dinslaken Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldız ise, “Çok ilgi çeken bir filmdi. Konu olarak toplumun burada yaşadıkları aktarılmış. Korkuları, acılarını ve hislerini canlandıran güzel bir film olmuş. Buradaki toplum kendini dışlanmış görüyor. Lohberg halkı için bu durum üzücü. Bizler burada huzur ve kardeşlik içinde yaşamak istiyoruz. Türk, Alman, İngiliz, Fransız veya Rus hiç fark etmez. Biz hepimiz insanız ve biriz. Irkçılığa, dışlanmaya ve ayrımcılığa karşıyız. Kim olursa olsun, hangi dinden ve ırktan olsun, yeter ki insan olsun. Bu filmde King’s Sport Dinslaken Spor Kulübü'nün emeği çok olduğunu gördüm. Lohberg’de onca Türk dernekleri ve teşkilatları var. Ama maalesef ne yazık ki, sadece bir tane derneği gördüm bu filmde rol almış. Öbür dernekler ve teşkilatlar neden yok. Kapılarını kapatmasınlar, kapılarını herkese açsınlar.” diye konuştu.

Gala sonrası, King’s Sport Dinslaken Spor Kulübü kadın kolları üyeleri evlerinde hazırladıkları, yöresel yemekleri ve tatlıları gelen misafirlere ikram ettiler. Üçyüzü aşkın kişinin katıldığı film, büyük ilgi gördü.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN