Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Naturheilpraxis Erk Hacamat Stuttgart

Almanya‘da Hacamat`ın öncüsü olan, ilk Sağlık Bakanlığı (Gesundheitsamt) onaylı uzman kadrosuyla, sünnete uygun çalışan Hacamat`ta kendini kanıtlamış Naturheilpraxis Erk Hacamat Stuttgart.

Merhaba (Stuttgart) 
Esslingen Plochinger Str. 144 adresinde bulunan Naturheilpraxis Erk Hacamat Stuttgart, uzman kadrosuyla Hacamat`ta kendini kanıtlamıştır bir Naturheilpraxis. Konu hakkında Naturheilpraxis Erk'ten aşağıdaki bilgilendirme yapıldı:

Son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan, daha doğrusu yeniden keşfedilen Hacamat ne işe yarar?
Hacamat tedavisi vücudumuza ve kan dolaşımına hastalık yapan ve damar tıkayan sebeplerden arındırmak amacıyla, toksik kanın kılcal damarlardan vakumlanması işlemidir.

Kan ve beden birbirini tamamlar ve birbirlerinin aynasıdır. Kandaki hastalık kendisini organlarda gösterir. Organlardaki hastalıkta kendisini kanda gösterir. Yani kanın sağlıklı, temizlenmiş, yenilenmiş olması tepeden tırnağa bütün organları sağlıklı, güçlü hale getirir. Temizlik, arınma ve yenilenme hastalıklardan korunmanın ve tedavinin ilk şartıdır.

Hacamatı bugünün tıbbi bilgileri ile anlamaya çalışırsak; vücudun detoksu, hücre yenilenmesi, organ fonksiyonlarının güçlenmesi, cildin yenilenmesi, damar tıkanıklıklarının açılması, stresin azalmasıdır.

Hacamat yasal ve doğal dopingtir
Başta migren, yüksek tansiyon, şeker baş ağrısı, bel ve boyun ağrıları, romatizma, iltihaplı eklem romatizması, fibromiyalji, unutkanlık, dikkat dağınıklığı, karaciğer yağlanması, böbrek rahatsızlıkları, adet düzensizlikleri, menapozda ateş basması, asabiyet, depresyon olmak üzere her türlü kanla alakalı rahatsızlıkların tedavisinde faydalı olabiliyor.

Ama en önemlisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) buyurmustur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”(Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)

Tabi ki bu sünneti senniye`yi ve tedaviyi`de maalesef net yasalara rağmen uzman olmayan ve eğitim almamış şahıslar uygulamakta. Bir kaç saatlik kurs alıp, elinde değersiz bir sertifika ile insan sağlığı ile oynamaktadırlar. Yeterince hijyenik ortamların bulunmadığı, tek kullanılan malzeme ve kupaların birkaç defa kullanıldığı gibi durumları sıkça duymaktayız.

Bu tür Merdiven altı uygulamalar da bulaşıcı olan (AIDS, Syphillis, Hepatit) gibi hastalıklara yakalanma sebebi oluyor. Hiç bir tibbi alt yapısı olmayan anatomi, fizyoloji, patofizyoloji (hastalıklar), psikoloji, laboratuvar dersleri görmeden, hijen ve yasal kanunları bilmeden, Gesundheitsamt`tan onaysız bu tedavileri uygulamak bir suç unsurudur (Straftatbestand).

Hacamat, Sülük, iğne ve diğer kanlı tedavilerin uygulaması Almanya Sağlik bakanlığı tarafından yalnız Doktor ve Heilpraktiker`lere izin verilmiştir.

Aşağıdaki kanuna göre bu durumdaki kaçak kişilere para veya para ve hapis cezası uygulanmaktadır.

Gesetz über die berufsmäßige Ausübung der Heilkunde ohne Bestallung (Heilpraktikergesetz) § 5 Wer, ohne zur Ausübung des ärztlichen Berufs berechtigt zu sein und ohne eine Erlaubnis nach § 1 zu besitzen, die Heilkunde ausübt, wird mit Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder mit Geldstrafe bestraft.

Bunun üzerine birde Vergi kaçakcılığı (Steuerhinterziehung) cezası ekleniyor.

Heilpraktiker veya doktor olmayan kişilere canınızı emanet etmeyiniz!!!
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN