Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Karlsruhe'de yeni eğitim merkezi

Almanya’nın Karlsruhe kentinde yeni eğitim merkezi törenle açıldı.

Fikret GÜVEN (Karlsruhe) 
Resim galerisi için tıklayın
Eğitim merkezi ”Lernzentrum Karlsruhe”ile ilgili olarak gazetemize gönderilen bilgilendirmeyi aşağıda sunuyoruz:

Finansı İş adamı Sedat Demir tarafından sağlanan yeni eğitim merkezi ”Lernzentrum Karlsruhe”, toplumun kanaat önderlerininde hazır bulunduğu bir törenle açıldı. Ayasofya Cami din görevlisi Arif Yılmaz tarafından yapılan dua sonrası çocuklar tarafından kurdalesi kesilen eğitim merkezi çocukları geleceğe hazırlamak için açıldı.

Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu Genç ASIP Başkanı Tolga Özgül‘de yaptığı konuşmada Köln kentinde başlattıkları eğitim çalışmalarını örnek gösterdi. Genç Avrupa Sivil Insiyatif Platformu her yaşta insanımıza dokunmak için elinden gelen bütün çalışmaları yapıyor. Sokakta kalan insanlar için başlattığımız yardım kampanyasından sonra şimdi kan bağışı konusunda büyük bir çalışma başlatıyoruz.” dedi.

Açılışa toplumun toplumun önde gelen isimleri katıldı. Karlsruhe KİT Üniversitesinden Prof. Dr Tamer Soylu, DİTİB Karlsruhe Cami Başkanı Lutfü Azal, Levent Yıldız, KIT Ünivesitesinden Prof. Dr. Pascal Schroth, DMK(Almanca Konuşan Müslümanlar Derneği) başkanı Rüştü Aslandur, Karlsruhe Sanatçılar Platformu başkanı Mehmet Söyleyici, sanatçı Yunus Söyleyici, UİD Mannheim Fatih Orhan, Milli Görüş Karlsruhe din görevlisi Arif Yılmaz, başkan Ergün Yıldız, Fuar organizatörü Veysel Danacı, gazeteci İlhami Kızılay, Ali Baysal, öğretmen Melanie Ritter, öğretmen İrena Hartmann, Karlsruhe Gençler Birliği Spor klübü başkanı Burhan Genç, iş insanı Murat Çevik ve seçkin davetli topluluğu katıldı.

Türkçe Dersleri Önemli
ASİP genel sekreteri Şener Solmaz davetliler hoşgeldiniz diye başladığı konuşmasında ASİP derneği ve Lernzentrum Karlsruhe hakkında bilgi verdi. Açılış konuşmasını yapan ASİP Genel Başkan Sedat Demir, Karlsruhe Lernzentrum’da ”Anadolu Hafta Sonu Okulu” projesi kapsamında Türkçe derslerinin verileceğini, üniversite öğrencilerinin bir araya gelerek akademik çalışma yapacaklarını söyleyerek şöyle devam etti, ” Gençlerimizin Almanya’da başarılı olması adına elimizdeki tüm imkanları kullanacağız. Alman okul sistemine Türkçe dersinin alınması yolunda yaptığımız çalışmalar devam etmekte. Bunun yanında yine çocuklarımızın Almanca başta olmak üzere, okul derslerine kurs desteği vermeye devam ediyoruz. ”

Anadolu Hafta Sonu Türkçe Okulu Geliyor
Karlsruhe Üniversitesi yakınında açılan yeni eğitim merkezi Karlsruhe Lernzentrum’da ”Anadolu Hafta Sonu Okulu”, üniversiteliler akademisyenler birliği, kütüphane, dersane gibi çalışmaların yanında, bir çok konuda bilgi alınabilecek danışma merkezi, okuma günleri, şiir çalışması gibi etkinliklerde düzenlenecek. Karlsruhe Lernzentrum’a Karlsruhe Üniversitesinden de destek geldi.

Karlsruhe Teknik Üniversitesi KİT’e yakınlarında olan ”Karlsruhe Lernzentrum” Hölderlinstr. 1 a 76131 Karlsruhe adresinde hizmete başladı. Sanatçı Yunus Söyleyici gitarı ve şarkılarıyla açılışa renk kattı. Miniklerin kendi güzel gelecekleri için kestiği yeni eğitim merkezine tebrik mesajları gelmeye devam ediyor.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN