Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Mutlu ve başarılı çocukların 3 sırrını

Türkiye’nin tanınmış Eğitimci Yazarı A.Hakan Başaran başarılı ve mutlu çocukların 3 sırrını açıladı

Tevfik ŞENDÖL (Bursa) 
Resim galerisi için tıklayın
“Çocuklarımızın başarılı ve mutlu olması için 3 altın kural var ve bu 3 kurala uyan çocukların daha mutlu ve başarılı oluyorlar’’ diye bilgilendiren A.Hakan Başaran, Tüm velilere ve öğrencilere “Mutlu ve Başarılı Çocukların 3 Sırrını şu şekilde açıklıyabilirim.

1’incisi Çocuklarınızın DİKKATİNİ artırın; Çocuklarımızın bir bilgiyi zor öğrenmesi, yarım öğrenmesi, hiç öğrenememesi ve sınavlardan sonra hemen unutmasının sebebinin dikkat dağınıklığıdır. Bu sorunun dikkat etkinlikleri ve farklı çalışmalarla büyük oranda giderilebilir. Bu alanda birçok kitap çalışması vardır. Bu kitaplardaki etkinlikleri yapmaları halinde büyük oranda dikkatları toparlanacaktır .Ayrıca Telefon, Bilgisayar oyunları ve Tv izlemenin de minimuma indirilmesi’’ gerektiğinin altını çizen

A. Hakan Başaran,’’ 2’incisi Çocuklarınızın Bildiği KELİME sayısını artırın. Kelime hazinesi yüksek olan çocuğun bir çok bilgiyi daha hızlı ve kolay kavramaktadır. Bunun da bol bol kitap okumaktan geçmektedir. En büyük sorunlardan birinin kitap okuma alışkanlığımızın olmaması ’’ olarak değerlendiren A .Hakan Başaran, ‘’Çocuklarımıza Kitap Okuma alışkanlığını mutlaka kazandırmalıyız. Ayrıca anlayarak hızlı okuma tekniklerinin de öğrenciler üzerinde başarıyı oldukça artırdığını ’’ sözlerine ekledi.

A.Hakan Başaran,’’3’üncüsü Çocuklarınıza beyinlerinin her iki LOBUNU kullanmalarını sağlayın. Beynin sağ ve sol olmak üzere iki lobunun ‘’ olduğunu söyleyen A. Hakan Başaran, ‘’her lobun kendine göre farklı işlevleri var eğer çocuk her iki lobu kullanabilirse hem okul derslerinde hem çalışma hayatında hem de yaşam sürecinde başarılı ve mutlu olacaktır ’’ dedi. Bu üç sırrı kitaplarından örneklerle uygulamalar yapan Eğitimci yazar A. Hakan Başaran,’’ Mutlu ve Başarılı Çocuklar için sürekli özgün, güncel ve dünyada daha uygulanmayan önemli egzersizler ürettik. Velilerimizin bize her an bilgi almak için 4446402 ulaşabilirler veya WhatsApp 0505 803 3410 kurum olarak yardımcı ve destek olacaklarını ‘’ ifade etti.

Birçok televizyon, radyo ve gazeteye konuk olan Eğitimci Yazar A. Hakan Başaran,son olarak Zahide Yetiş’e Özel Konuk olarak’ta davet edildi ve Sömestr tatili için öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan A.Hakan Başaran Kimdir? Ege Üniversitesi Edebiyat fakültesinden mezun oldu. Eğitim Yönetimi Denetimi Programlama ve ekonomisi bölümünde Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Başaran Danışmanlık, Başaran Akademi, Başaran Yayınlarını şirketlerini kuran A. Hakan Başaran, Eğitim ve yazarlık alanında çalışmalarına başladı.

Eğitim Yönetimi, Denetimi, Programlanması ve Ekonomisi Bölümünde Master yaptı. Aynı Üniversitenin Eğitim Fakültesinde 3 yıl Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Üniversitede çalıştığı yıllarda Üniversite Hocalarına ve Öğrencilere birçok konuda seminerler ve dersler verdi.

Kendi oluşturduğu ve Sürdürdüğü Aktif Girişimciler Projesi ile Üniversite Öğrencilerini Mezun olmadan İş Dünyası ile tanıştırdı. Öğrencilerin Duygusal Zekalarını (EQ) geliştirmeleri konusunda yardımcı oldu. Bu konuda Üniversite Öğrencilerine “Okul hayatından Hayat okuluna başarılı geçiş” adında Yüzlerce Seminer vererek Girişimci Genç Sayısını artırdı.

Anne - Baba Okulu Projesiyle, 8 yılda 1450 Okulda Velilere “Çocuğun Başarısında Anne – Babanın rolü” ve “Çocuğun Başarısında Dikkat-Odaklanma ve Duygusal Zekânın Önemi” adında seminerler vererek daha bilinçli ve duyarlı Anne - Babalar yetiştirdi.

Üzerinde 12 yıldır çalıştığı “Dikkati Geliştirme ve Hafızayı Güçlendirme” Projesini hayata geçirerek 8000 öğrenciye bu konuda yazdığı kitaplarla eğitimler verdi. Öğrencilerdeki yoğunlaşma süresini artırarak, öğrencilerin "Sürdürülebilir Öğrenme" becerisi kazanmalarını sağladı bununla birlikte uzun süre ders çalışmalarında yardımcı oldu.

Zihin haritaları Eğitmeni Philip Holt’tan Zihin Haritaları Eğitimi, Uluslararası NLP Trainer Eğitmeni Sue Knight’tan NLP Trainer ve Master Trainer Eğitimi aldı ve Uluslararası NLP Eğitmeni oldu. NLP Uzmanlık Eğitimleri vererek Yüzlerce Öğretmeni NLP (Neuro-Linguistic Programming) Eğitmeni yaptı.

Abdurrahman Hakan Başaran; Duygusal Zeka (EQ), Dikkat Eksikliği, Odaklanma ve Konsantrasyon, Sınavlarda Dikkat Eksikliği, Dikkati Güçlendirme ve Hafızayı Geliştirme, Marka Yönetimi, Markanızı Oluşturun, Marka Analizi, Geleceğin Pazarında Marka, Sihirli Güç Marka, Markalaşmanın Kazandırdıkları, NLP Diploma, NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, Hızlı Okuma Eğitmenliği, Hafıza Teknikleri Eğitmenliği, Zihin Haritaları Eğitmenliği, Çocuğun Başarısında Anne ve Babanın Rolü, Beden Dili, Diksiyon ve Etkili konuşma, Sorun Çözme ve Karar Alma, İç İletişim ve Özgüven, İletişim Becerileri, Kişisel İmaj yönetimi, Zaman ve Toplantı Yönetimi, Stres Yönetimi, Etkili Satış ve İkna Stratejileri, Etkin Ekip Çalışması, Yönetim Becerileri, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Zor İnsanlarla Baş etme, Tükenmişlik Sendromu, Satış ve Pazarlama, Sunum Teknikleri, Etkili Yöneticilik ve Liderlik, Motivasyon ve Başarı, Sınavları kazandıran 4 Sır” adında seminerler vermektedir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da ve diğer illerde Şirketlerde Marka Yönetim Danışmanlığı Yapmanın yanında, şu ana kadar farklı şirketlere, okullara ve kurumlara yönelik 12 Yılda 1000’den fazla seminer vererek yaklaşık 850.000 kişiye hitap eden A. Hakan Başaran, Başaran Eğitim ve Danışmanlık şirketinde çalışmalarına devam etmektedir.

Başaran Yayınlarından 126 Kitap ve 14 Set çıkaran A.Hakan Başaran, ileri düzeyde ingilizce bilen Başaran, çeşitli gazete ve Dergilerde yazıları yayımlanmış, Radyo ve TV programlarına katılmıştır.
Teilen
2019-03/01-Sayı-579
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN