Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

19. Tarka-Cup 2019 Markgröningen’de

Motto: Sende gel, bu anlamlı spor etkinliğinin ve dayanışmanın bir parçası ol...

Mermet KILINÇ (Markgröningen) 
Resim galerisi için tıklayın
2001 yılından beri Organizatör Sami Tombul tarafından Stuttgart bölgesinde düzenlenen ve herkes tarafından benimsenen, marka haline gelmiş olan uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı 19.Tarkacup`a start verildi. Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner ve Ludwigsburg belediyesinin, DİTİB Markgröningen, Bayburt derneği Stuttgart, Onuk Sportmanagement ve STK destek verdiği bu muhteşem futbol etkinliği TARKACUP yine seyircileri dop dolu zengin bir program bekliyor. Uluslararası futbol şenliği 19.Tarka-cup, 2 ve 3 Şubat tarihlerinde Stuttgart`a 17 km uzakta olan Markgröningen Schul- Sportzentrum`da bulunan 2 ayrı Spor salonlarında 2 gün boyunca düzenlenecek. Markgröningen Belediye başkanı Rudolf Kürner turnuvanın Hamiliği üstlenmiş durumda.

Tarkacup 2019 yine sosyal sorumluluğunu yerine getiriyor
Düzenlendiği 2001 yılından beri heryıl çeşitli sosyal sorumluluk projelerine maddi destek veren Tarkacup, bu kez Mutfak gelirini DİTİB Markgöringen camii inşaatı projesine ve turnuva girişleri, aksiyonlarla Bayburt derneği Stuttgart Türkiye’de sakat ve özürlü ihtiyaç sahibi insanlara bağışlayarak sosyal sorumluluğu yerine getirmiş olacak.

Herkes için yine dopdolu ve zengin bir program var
Tarkacup’ı iki gün boyunca izlemeye gelecek olan misafirleri, futbol haricinde yine Tanz-Show gruplarıyla Esslingen Kids Dance grubu, ünlü grubumuz ve gururumuz BEM Halk oyunları topluluğu, çocukların sevgilisi palyaco Jackie Murat, Markgröningen Okul aile birliği Çocuklar Mehter takımı, ünlüler ve STK başkanlar penaltı atışlarıyla, star Moderasyonumuz Selim ile dopdolu ve renkli bir program bekliyor.

Türkiye’den eski yıldız futbolcular ve özel misafirler olacak
A Milli takımımızın ve Trabzonspor ve Schalke 04 takımlarında oynayan Hami Mandıralı ve Galatasaray eski yıldız futbolcularından Hasan Kabze özel davetli olarak spor etkiliğinde olacak. Tarkacup Türkiye Manejeri İstanbul`dan organizatör Seniz İşsever Ulusoy ve yine Istanbul`dan ünlülerin Avukatlarından olan, aynı zamanda 1905 GS Kültür Sanat ve Spor derneği başkan yardımcılığı görevini yapan Edip Önder’de katılacaklar.

Ayrıca Fırat Arslan, Gökhan Arslan, Özlem Şahin, Ali Güneş, Bilgin Defterli, Ekrem Onuk gibi star isimlerde aramızda olacaklar.

Eski ünlü futbolcularda oynayacaklar
Türkiye`nin ve Almanya`nın eski profesyonel yıldız futbolcular organizeye davet edilerek, eski Starlar takımı Pazar günü turnuvada yerlerini alacaklar ve maçlarını yapacaklar.

56 ülke uluslararası futbol takımları katılıyor
2 gün boyunca bu futbol etkinliğine toplam 56 takım katılacak. Aralarında sığınmacılar takımları, Afrika takımları, Alman, Yunan, Hırvat, Arnavut, Bosnalı, Arap, İtalyan, Türk takımlarından oluşan 24 Takım U30 altı ve 32 Takım Ü30 takımlarıyla Spor dernekleri ve şirket takımları Stuttgart, Herrenberg, Göppingen, Renningen, Esslingen, Murrhardt, Augsburg`tan, Mannheim`dan gelerek katılacaklar.

Esslingen Hakemler grubundan turnuva yönetilecek. Sosyal medya,TV, Radyo, elilanları, afiş reklamlarıyla yapılacak büyük promosyonlarla iki boyunca Tarkacupa 2 bin kişi ziyaretçi bekleniyor. Takımlar Final maçları ve kupa törenleri konfetilerle ve minik çocuklarla çok özel olarak seramoni yapılarak çıkılacak.

Pazar günü Final maçını ise eski Bundesliga ve FİFA Kokartlı Alman hakem Knut Kircher çalacak.Stuttgart Başkonsolos Erkan Öner ve Markgröningen Belediye başkanı Rudolf Kürner Pazar günü kupa töreninde aramızda olacaklar. Giriş sadece 1 Euro Bu güzel ve anlamlı turnuvada giriş ücreti 1.00€, Türkiye`de sakat ve özürlü insanlara yardım kampanyasına bağışlanacak. Tarkacup`ta iki gün boyunca 50 kişi üzerinde görevlililer yer alacaklar ve yardım edecekler. Daha detaylı bilgileri Facebook/tarkacup sitesinden alınabilir.
Teilen
2019-02/01-Sayı-578
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN