Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SUTHOT'un 8. Egeliler Eğlencesi ve Kültür Gecesi

Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT, 23 Şubat 2019 Cumartesi akşamı Stuttgart’ta "8. Egeliler Eğlence ve Kültür Gecesi“ni düzenliyor.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Topluluk yöneticileri bilgisayar yüksek mühendisleri ve halk bilimi araştırmacıları Yeşim ve Aykut Dalgıç, „Bu Eğlence ve Kültür Gecesi’nde sadece Ege yemekleri yenilecek, sadece Ege oyunları oynananacak, sadece Ege Türküleri söylenecek, sadece Ege kültürüyle ilgili olmak koşuluyla çok değişik etkinliklere yer verilecek“ dediler.

Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT ile HETAT ve HOTEM'in oyuncuları dışında sadece Ege'li ailelerin ve kişilerin davet edileceği bu Eğlence ve Kültür Gecesi samimi bir ortam yaratılabilmesi amacıyla daha önce olduğu gibi Stuttgart'ta güzel ancak küçük bir salonda gerçekleştirilecek.

Geçen yılkı Egeliler Eğlence ve Kültür Gecesi'nde bu yılki Gece'nin Efesi seçilen Denizli'li Murat Çeven, bu yılki Gece'ye gelen Ege'li konukları kapıda karşılayacak.

Gece'de Ege'nin zengin geleneksel yemek ve tatlı kültüründen çok değişik çeşit görmek ve tatmak mümkün olacak. Gece'deki Ege müziklerini canlı müzik olarak Ahmet Etçi (bağlama, kabak kemane, ork), Zafer Pehlivan (klarnet) ve Aykut Dalgıç (davul) yapacaklar.

SUTHOT, daha önceki yıllarda da „Ege'liler Eğlence ve Kültür Gecesi“ni düzenlemişti. Çok yoğun ve büyük bir ilginin olduğu geçen yılki Gece’ye bir çok Ege'li, yer kalmaması nedeniyle katılamamıştı.

Hiç bir zaman gösteri yapamaz duruma düşmeden 24 yıldır faaliyetlerini kesintisiz olarak devam ettiren SUTHOT’un ülkemizin dört bir ucundan 20den fazla gösteri programları mevcut olması yanısıra Ege'den Denizli, Izmir, Bodrum, Muğla, Afyon Dinar gösteri ekipleri ve Zeybek solocuları da mevcut. Bir çok Avrupa Türk Halk Oyunları birincilikleri de mevcut olan Topluluğun yöneticileri ve eğitmenleri Yeşim ve Aykut Dalgıç aynı zamanda 2004 yılı „Türk Folklor Araştırmaları Kurumu Türk Halk Kültürüne Üstün Hizmet Ödülü“ ile 2015 yılı „Manfred-Rommel Preis (Ödülü)“ nün de sahipleri.

Ekip eğitmenleri Aykut-Yeşim Dalgıç çifti Ege bölgesinin değişik yerlerinde köylere giderek Zeybek türü halk oyunlarını yerlerinde inceleme olanağını da bulmuşlar.

SUTHOT bu kapsamdaki Eğlence ve Kültür Gecelerini, ülkemizin değişik bölgeleri için de yapıyor, tekrarlıyor.

SUTHOT'un sadece Ege'lilerin üye olabileceği „Stuttgart ve Çevresi Egeliler Bilgi Paylaşım Ortamı“ diye özel bir facebook sayfası da mevcut.

Ege'li olarak davet edilecek kişi sayısnın maksimum 80 kişi olduğu bu Eğlence ve Kültür Gecesine katılmak isteyen Ege'li kişiler veya ailelerin 07024-969046, 0179-9547248 veya 0157-51990446 (whatsapp var) nolu telefonlardan veya da www.turkhalkoyunlari.de adlı internet sayfası ile aykut_dalgic@yahoo.com adlı e-mail adresinden daha fazla detayli bilgiye ulaşmaları ve Gece'ye kayıt yaptırmaları mümkün.
Teilen
2019-02/01-Sayı-578
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN