Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Yazıcoğlu, yolcusunu olduğu yerden alıyor

Yıllardır Türkiyelileri İstanbul’a taşıyan Yazıcıoğlu Turizm, hizmetine devam ediyor.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
2018 yılının son aylarından itibaren başlattığı Dortmund seferleri ile de Ulm, Stutgart, Mannheim, Frankfurt, Köln, Duisburg ve Essen kentlerindeki vatandaşlarımıza da hizmret vermeye başlaması otobüs yolculuğunu tercih edenler arasında memnunlukla karşılandı.

Avrupalı Türklerin yılda bir kez bile olsa Türkiye’de tatil yapma, akrabalarını ziyaret edip hasret giderme istekleri, kısıtlı bütçe ile karşılanma zorunluluğu, otobüs yolculuğuna olan ilgiyi artırdı.

Tatillerini Türkiye’de geçirmek isteyen vatandaşlarımız, son yıllarda otobüs yolculuğuna yöneldi. Bütçesi kısıtlı olanlar, yükleri fazla olanların tercihi olmaya başlayan otobüs ile seyahatin ismi ise merkezi Münih’te olan ve yıllardır Türkiyelileri İstanbul’a taşıyan “Yazıcıoğlu Turizm” Herman Ling Caddesi’ndeki seyahat ofisi, hizmetine devam ediyor.

Yazıcıoğlu Otobüs Şirketi’nin Münih Sorumlusu Hikmet Kocakelçi “Her hafta Salı ve Cuma günleri saat 17.00’de ve Cumartesi ise saat 15.00’de Münih’ten İstanbul’a seferlerimiz var. İstanbul’dan Münih’e ise her hafta Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri saat 14.00’de otobüs seferimiz bulunmaktadır. Bunun yanında 2016 yılının ilk aylarında başlattığımız bir uygulama ile Bregenz, Lindau, Memmingen, Allagau ve Bodensee’de oturan yolcularımızı ise bulundukları yerden alıyoruz. Lindau’da her Salı ve Cumartesi saat 11.00’de, Memmingen’de ise yine her Salı ve Cumartesi saat 12.00’de yolcularımızı bulundukları yerleşim yerlerinden almaktayız. Bu sene başlattığımız bu uygulama sayesinde yolcularımızın Münih’teki otogara gelmelerine gerek kalmamıştır.28.11.2018 tarihinden itibaren başlattığımız Dortmund seferleri ile de Almanya'nın birçok kentindeki vatandaşlarımıza hizmet etmeye başladık.2019 yılı boyunca Almanya'da geniş bir yolcu kapasitesi hedeflenmektedir.” dedi.

Otobüslerin Avrupa standartlarında klimalı ve konforlu olduğunu belirten Kocakelçi, kişi başına iki bavul hakkı bulunduğunu, fazlası yükler için ek ücret alındığını söyledi.

Münih’ten Türkiye’ye otobüsle gidecekler için iki farklı güzergah bulunduğuna değinen Kocakelçi, “Birincisi klasik sıla yolu dediğimiz Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden oluşuyor. İkinci güzergah ise İtalya’dan feribot ile Yunanistan üzerinden anavatana gidilen kısmen denizyolu kısmen karayolu olan alternatif yolculuk sayılıyor” dedi.

Kocakelçi şöyle devam etti: “Yol boyunca kaptan şoförlerin ve muavinin yolcuların istekleriyle tek tek ilgilenmesi, sürekli çay-kahve ikramı, DVD Film gösterimi, sınır kapılarında görevlilerin Yazıcıoğlu Otobüs firmasına ayrı bir önem vermeleri, işlemlerde kolaylıklar sağlamaları otobüs yolculuğunu keyifli kılıyor.”

Okul tatili dönemlerindeki yolcu talebinin fazla olması nedeniyle erken rezervasyonların önemine değinen Yazıcıoğlu Otobüs Firması’nın Münih Temsilcisi Hikmet Kocakelçi “Münih’te ofisimizdeki tecrübeli elemanlarımızla sezona hazırız. Münih’teki yeni yapılan otobüs terminalinden seferlerimiz olmasına rağmen son zamanlarda vatandaşlarımızın otobüs yolculuğuna olan rağbeti karşısında koltuk sayılarımızın sınırlı olması yüzünden erken bilet alınması rahat yolculuğun ilk şartıdır. Otobüs yolculuğu sırasında özellikle çocukları Alman vatandaşı olan ailelerin dikkat etmesi gereken, çocuklar için resimli pasaport bulundurmalarıdır. Artık kimlik belgeleri yani nüfus cüzdanı ile çocukların karayolu ile seyahati mümkün değil. Mutlaka çocuklarımıza da pasaport çıkarmalıyız” dedi.
Teilen
2019-02/01-Sayı-578
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN