Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Düşler Tutsak Edilemez"

Fotoğraflar, cezaevlerinde yatan 30 Cezaevinden 68 politik tutsak ve 60 Fotoğraçinin kollektif çalışmasının ürünü olarak sergileniyor.

Merhaba (Mannheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Cezaevlerinde yatan politik tutsaklarla dayanışmak , onların sesi olmak ve dışarda yaşayanlarla iletişimlerini güçlendimek adına Fotoğraf Köprüsü'nün ikinci aşaması olan "Düşler Tutsak Edilemez"/"Gedanken lassen sich nicht einsperren..." adlı Fotoğraf Sergisi, Mannheim'da görkemli bir açılış etkinliğiyle Mannheim Abendakademi'de sergilenmeye başladı.

1 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek fotoğaf sergisine ilgi yoğun. Red Fotoğraf Grubu'ndan Fotoğraf sanatçısı Enver Enli, KültürQuer QuerKültür Rhein-Neckar e.V. ve Mannheim Abendakademi'nin düzenlediği sergi Türkiye cezaevlerinde yatan 30 Cezaevinden 68 politik tutsak ve 60 Fotoğraçinin kollektif çalışmasının ürünü olarak sergileniyor.

Fotoğraf sergisinin açılış etkinliğine Mannhem ve çevresinden siyasi parti temsilcileri demokratik kurum ve kuruluşların yanısıra çok sayıda sanatçı yazar ve aydın katıldı. Sergide Görülmüştür Ekibine politik tutsakların türkiye cezaevlerinden gönderği mektuplar, fotoğraflar ve resim ve karikatür çalışmalarıda açılan standta ilgiyle karşılandı.

Yerel basının da ilgi gösterdiği açılış etkinliğinde, KültürQuer QuerKültür Rhein-Neckar e.V. adına Gisela Kerntke, Mannheim Abendakademi adına Gerlinde Kammer, Sanat Tarihçisi Nuran Tanrıver birer konuşma yaparak düşüncelere zincir vurulamayacağı ve Türkiye Cezaevlerinde yaşanan aşkı ve hak ihlalleriyle birlikte ülkede yaşanan demokrasi ve insan hakları sorunlarına dikkat çekildi.

Açılış etkinliğini Mannheim belediye meclis üyesi Dr. Claudia Schoning-Kalender yönetti Dr. Claudia Schonin-Kalender'in Türkçe ve Almanca olarak okuduğu Nazım Hikmet'in Bugün Pazar şiiri ilgiyle dinlendi.

Serhat Alpaycı kemanıyla kürt müziğinden enstrümantal ezgilerle izleyicilerin beğenisini kazandı.

Mannheim Abendakademi'de 1 Mart'a kadar sürecek olan sergi günün her saatinde gezilebilinir.
Teilen
2019-02/01-Sayı-578
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN