Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm'da enternasyonal kutlama

Ulm'da düzenlenen enternasyonal yeni yıl kutlamasında, Flormar işçilerinin İstanbul'daki direnişi selamlandı. Kutlamada Flormar işçileriyle dayanışma açıklamasında bulunuldu.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
MLPD (Marksist-Leninist Parti Almanya), gençlik örgütü Rebell ve Internationalistische Liste tarafından her yıl Ulm'da düzenlenen yeni yıl kutlaması, bu yıl da enternasyanalist havada gerçekleştirildi. Yeni kutlamasına Türkiyeli göçmen örgütlenmelerinden ADHF, AGİF, SKB, SYKP'liler de katıldı. Kutlamada Flormar işçilerinin direnişiyle dayanışma içerisinde olunduğunun altı net bir şekilde çizildi. Konuşmacılar, "Flormar direnişiyle de dayanışmamızı sürdüreceğiz" dediler.

Yeni yıl kutlamasında SYKP Avrupa Örgütü tarafından başlatılan "Flormar İşçileri bu kışı yalnız geçirmeyecek!" bildirileri dağıtılırken. Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) temsilcisi yaptığı konuşmayla, Flormar işçilerinin direnişi ve partilerinin sürdürdüğü kampanya hakkında bilgilendirmede bulundu. MLPD, Rebell ve Enternasyonal Liste temsilcileri de kampanyaya destek vererek, işçilerle dayanışma içerisinde bulunacaklarını açıkladılar. Yeni yılda SYKP'yle birlikte sokakta olacaklarını belirten kurum temsilcileri, "SYKP'nin bu anlamlı kampanyasını destekliyoruz" dediler. Kutlamaya katılanlar, ellerinde Flormar işçiler için çıkarılan kampanya bildirisi ve zafer işaretiyle, direnişteki işçiler selam gönderdiler.

Mücadele ve direniş marş ve şarkılarını seslendirildiği gecede, danslar edilirken, çeşitli skeçler sergilendi, sinevizyon gösterisi de gerçekleştirildi. Alman, Türk, Kürt, Arnavut ve İranlı çok sayıda kişinin katıldığı ve hep bir ağızdan söylenen Enternasyonal Marşı'yla yeni yıla girilen kutlama, sabahın ilk ışıklarına kadar, enternasyonalist bir havada sürdü.
Teilen
2019-02/01-Sayı-578
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN